اپل هشدار داد تکان ها ویبراسیون های حاصل از موتورسیکلت های پرقدرت می تواند به دوربین ‌آیفون ها صدمه بزند

اپل هشدار داد تکان ها ویبراسیون های حاصل از موتورسیکلت های پرقدرت می تواند به دوربین ‌آیفون ها صدمه بزند

اپل امروز مدارک پشتیبانی جدیدی را منتشر نمود که به دارندگان آیفون هشدار می دهد که دوربین های موجود در وسیله آنها می تواند در صورتی که تحت تأثیر یا در معرض برخی از فرکانسهای ویبراسیون مانند آنچه که توسط  موتور سیکلت های قدرتمند ایجاد می شود مورد آسیب قرار گیرد برخی از قابلیت های آن ‌ها را از کار بیاندازد.

لنز دوربین های آیفون با قابلیت لرزشگیر تصویر و همین طور قابلیت اتو فوکاس به آسانی به دلیل وجود ژیروسکوپ در ساختار آنها و همینطور حسگر های مگنت که برای جلوگیری از اثر هرگونه تکان در هنگام عکس و یا ویدیو مورد استفاده قرار می گیرد قابلیت آسیب پذیری زیادی را نسبت به تکان های زیاد و فرکانس های پر قدرت دارد.

برای پیشگیری از این خطر، اپل پیشنهاد می کند که کاربران نباید آیفون خود را به طور مستقیم به بدنه و یا حتی دستگیره چنین موتور موتور سیکلت هایی متصل کنند، چرا که انتقال مستقیم اینگونه ویبراسیون ها می تواند شدید باشد و به دوربین آیفون ها آسیب برساند و عملکرد آنها را مختل کند. اپل پیشنهاد می کند که کاربران تا آنجا که می توانند وسایل خود را به موتور سیکلت های کم قدرت و یا اسکوتر های برقی متصل کنند تا بتوانند احتمال این ریسک را به حداقل برساند.

هنوز مشخص نیست که چرا اپل در چنین زمانی این اطلاع رسانی را در صفحه پشتیبانی خود منتشر نموده است. اما گزارش های گوناگونی در چند سال اخیر در ارتباط با آسیب ها و صدمه هایی که در چنین حالاتی توسط موتورسیکلت های پرقدرت به آیفون ها وارد شده است باعث شده که اپل تحقیقاتی را به عمل آورد و این آگاهی رسانی را برای کاربران منتشر کند. بنابراین تمام مدل های آیفون بعد از آیفون ۷ که دارای حسگرهای لرزشگیر و همینطور قابلیتهای اتوفوکوس می باشند پتانسیل چنین ریسکی را دارا می باشد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.