اپل هر گونه نصب جدید اپلیکیشن iOS در مک های M1 را بلاک می کند

اپل هر گونه نصب جدید اپلیکیشن iOS در مک های M1 را بلاک می کند

اپل اخیراً قابلیت های حفاظتی جدیدی را بر علیه اجرای اپلیکیشن های آیپد و آیفون در مک های M1 ایجاد نموده است که نصب هرگونه اپلیکیشن iOS و iPadOS را بر روی کامپیوترهای اپل سیلیکون مانع می‌شود. اما اپلیکیشن هایی که از قبل بر روی این سیستم نصب شده اند همچنان می توانند به فعالیت خود ادامه دهند.

از حالا به بعد توسعه دهنگان می توانند از دسترسی اپلیکیشن های iOS و iPadOS خود در اپل استور مک جلوگیری کنند. تا به حال کاربران می‌توانستند از طریق روش‌های غیر مرسوم به دانلود و نصب اپلیکیشن های iOS و iPadOS بر روی کامپیوترهای مک M1 اقدام کنند. اپلیکیشن هایی مانند نتفلیکس و اینستاگرام در اپل استور مک وجود ندارند بنابراین کاربران نمی‌تواند آنها را بر روی مک های M1 استفاده کنند. این تغییر اپلیکیشن هایی را که از قبل دانلود و نصب شده اند تحت تاثیر قرار نمی دهد اما نصب هرگونه اپلیکیشن جدیدی با پیام خطا مواجه خواهد شد.

این تغییر ایجاد شده در سرور های اپل نصب جانبی اپلیکیشن های جدید را جلوگیری می کند و هر گونه احتمال نصب اپلیکیشن ها را بر روی کامپیوترهای M1 از بین خواهد برد. منبع خبری ۹to5Mac می‌گوید که این ویژگی به خصوص مقررات کنترل حفاظت از حقوق دیجیتالی نرم افزارهای اپل استور تحت تاثیر قرار خواهد داد. نسخه کنونی macOS شامل این تغییرات نیست، اما در نسخه بتای macOS Big Sur در موقعی که کاربران تلاش می‌کنند که اپلیکیشن‌های iOS و iPadOS را برروی کامپیوترهای M1 نصب کنند با پیام های خطا مواجه می شوند.

اپلیکیشن های دانلود شده از اپ استور مک همچنان قادر به فعالیت بوده و این تغییر آنها را تحت تاثیر قرار نمی دهد. اگر کاربران بخواهند اپلیکیشن های ترد پارتی را استفاده کنند برای نصب در پلتفرم M1 آن ها می بایست با توسعه دهندگان اپلیکیشن مورد نظر تماس بگیرند و به صورت رسمی درخواست خود را پی گیری کنند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.