اپل نسخه iOS 12.5.1 را برای آیفون های قدیمی منتشر نمود

اپل نسخه iOS 12.5.1 را برای آیفون های قدیمی منتشر نمود

اپل نسخه به روز رسانی شده iOS 12.5.1 را همراه با رفع برخی از باگ های نرم افزاری که به نوتیفیکیشن ردیابی COVID-19 مربوط می شد را منتشر نمود. این شرکت به روزرسانی iOS 12.5 را برای وسیله هایی که امکان دریافت بروز رسانی نسخه iOS 14 را ندارند منتشر نموده است.

نسخه  iOS 14 که برای مدل‌های جدیدتر آیفون قابل دسترسی است دارای ویژگی جدیدی بود که Exposure Notification feature نامیده می‌شود. این ویژگی جدید به کاربران این اجازه را می‌دهد که بتوانند از مزایای اپلیکیشن‌های ردیابی COVID-19 استفاده نموده و آخرین اخبار و نوتیفیکیشن ها را در مورد آشنایان و دوستان تازه مبتلا شده به COVID-19 دریافت کنند.  

از آنجایی که کاربران با مدل‌های قدیمی تر امکان دریافت این به‌روزرسانی را نداشتند و برای تشویق شدن کاربران و شرکت دادن آنها در روند ردیابی COVID-19 اپل تصمیم به این به‌روزرسانی گرفته است. بنابراین کاربران آیفون های قدیمی تر نیز از حالا  می توانند از این قابلیت که در شرایط اخیر می تواند بسیار مفید واقع شود بهره مند شود.

این به روز رسانی برای مدل های ارائه شده در لیست زیر  قابل دسترس می باشد

  • آیفون ۵ اس
  • آیفون ۶
  • آیفون ۶ پلاس
  • آیپادتاچ
  • آیپد مینی ۲
  • آیپد مینی ۳

شما می توانید این به‌روزرسانی را با مراجعه به بخش تنظیمات و انتخاب گزینه  General و در نهایت انتخاب گزینه Software Update دریافت کنید. در نظر داشته باشید که وسیله شما در هنگام بروز رسانی باید بیش از ۵۰ درصد شارژ باتری داشته باشد.

در حالتی که میخواهید  قابلیت Exposure Notification API را استفاده کنید، صفحه ای در روی وسیله شما ظاهر خواهد شد که منطقه مورد سکونت شما را درخواست می کند و از آنجا شما می توانید مطلع شوید که این ویژگی برای منطقه شما قابل دسترس است یا نه.

اگر شما و یا شخص دیگری برای ویروس COVID-19 مثبت تشخیص داده شوید شما می بایست از طریق لاگین وارد بخش Exposure Notification system شده و مبتلا شدن خود را اعلام کنید. از این طریق هر فرد دیگری که از طریق این ویژگی در این برنامه شرکت کرده باشند نسبت به این به روز رسانی آگاه خواهد شد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *