اپل نسخه ۵ سیستم عاملmacOS Big Sur را به توسعه دهندگان معرفی کرد

اپل نسخه ۵ سیستم عاملmacOS Big Sur را به توسعه دهندگان معرفی کرد

 اپل امروز پنجمین نسخه macOS Big Sur  را به منظور تست در اختیار توسعه دهندگان و برنامه نویسان  قرار داد. این نسخه دو هفته بعد از معرفی نسخه بتا ۴ و یک ماه بعد از نسخه اول منتشر شده است. توسعه دهندگان می توانند از طریق سایت مرکز توسعه دهندگان اپل و تهیه حساب کاربری این نسخه را برای آزمایش دانلود نمایند.

بر اساس یادداشتی که اپل درباره منتشر نمود نسخه ۵ بتا macOS Big Sur با آی مک جدید ۲۷ اینچی سازگار نیست و کسانی که تلاش کنند این نسخه را روی آی مک های جدید نصب کنند احتمالا  در طول نصب به مشکل خواهند خورد  و باید دوباره سیستم عامل macOS Catalina  را مجددا نصب نمایند.

macOS Big Sur شامل تغییرات متنوعی در طراحی سیستم عامل مک و همینطور شکل ظاهری پنجره ها و بلوک ها و آیکون ها می باشد. در macOS Big Sur همه چیز آشنا و در عین حال  تازه به نظر می رسد. شکل ظاهری آیکون ها و پنجره ها مدرن تر و ظریف تر یه نظر می رسد. همین طور بخش مرکز کنترل جدیدی مشابه با آنچه در iOS  وجود دارد به سیستم اضافه شده است.

بخش هشدار دهی در نسخه جدید حالت ابزارک مشابه با آنچه در iOS  وجود دارد را به خود گرفته است و در اندازه های مختلف وجود دارد. مرور گر سافاری سریع تر شده است و انرژی باتری را کم تر مصرف می‌کند. بخش پیام ها نیز مشابه با iOS  طراحی شده است و قابلیت سرچ پیشرفته در آن اضافه شده است تا پیدا کردن عکس ها، مکالمه ها، و لینک ها تسریع کند.

همچنین در این نسخه جدید می توان با استفاده از نصب افزونه ترجمه در مرور گر سافاری متن دلخواه را به زبان ها مختلف ترجمه نمود. اپل در نسخه بتا ۳ macOS Big Sur طراحی جدیدی برای آیکون مصرف باتری ارائه داده  که ظاهری تمیز تر دارد و اطلاعات بیشتری را در اختیار کاربر قرار می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *