اپل نسخه های جدید iOS و iPadOS 14.4.2 را برای رفع مشکل امنیتی منتشر نمود

اپل نسخه های جدید iOS و iPadOS 14.4.2 را برای رفع مشکل امنیتی منتشر نمود

اپل امروز نسخه iOS و iPadOS 14.4.2 را برای رفع برخی باگ های کوچک امنیتی منتشر نمود و این نسخه در حقیقت سه هفته بعد از منتشر شدن نسخه قبلی یعنی iOS/iPadOS 14.4.1 می آید و یک ماه پس از نسخه اصلی iOS/iPadOS 14.4  می آید.

به‌روزرسانی‌های iOS و iPadOS 14.4.2 در حال حاضر به صورت رایگان به وسیله آیفون هایی که اجازه دسترسی و دانلود این به‌روزرسانی‌ها را دارند قابل دسترسی است و کاربران می‌توانند با مراجعه به بخش تنظیمات و بعد قسمت به روز رسانی نرم افزاری از دسترس بودن این به‌روزرسانی اطمینان حاصل کنند و در صورت دلخواه آن را نصب کند.

بر اساس یادداشتی که توسط اپل در این مورد منتشر شده است در این به روز رسانی جدید مشکلات امنیتی بسیار مهمی را برطرف شده است اپل همینطور نسخه‌های iOS و iPadOS ۱۴.۵.۲ را برای مدل های قدیمی تر آیفون منتشر نمود که از طریق آن به وسیله ها قابل دسترسی و دانلود می باشد..

این می تواند خبر خوبی برای دارندگان آیفون های قدیمی تر نظیر آیفون ۵ اس باشد که توسط اپل و قسمت نرم افزاری آن مورد حمایت قرار می‌گیرد.  آنها قادرند که همراه با به روزرسانی های ارائه شده برای مدل های جدیدتر از به روز رسانی های امنیتی در مورد بهره مند شوند و بتوانند هم چنان مدل‌های قدیمی‌تر خود را نگه دارند بدون آنکه بخواهند به مدل‌های جدیدتر ارتقا دهند.

البته ممکن است در آینده نزدیک هر یک از این مدل های قدیمی تر بنا به تصمیم اپل از دسترسی به برخی به‌روزرسانی‌ها محروم شوند که در این مورد کاربران نیازمند می‌باشند که به مدل‌های جدیدتر خود را ارتقا دهند. لازم به یادآوری است کاربران باید در دانلود و نصب این به روزرسانی ها بر اساس توصیه اپل و همین‌طور کارشناسان زیاد عجله نکنند زیرا که اتفاق افتاده است برخی از این به روزرسانی ها می تواند به سیستم آسیب برساند بنابراین در این مورد توصیه می‌شود که با احتیاط لازم عمل نمایند.

منبع 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.