اپل نسخه جدید Safari Technology Preview را برای هماهنگی بیشتر با سیستم عامل macOS Monterey بروز رسانی کرد

اپل نسخه جدید Safari Technology Preview را برای هماهنگی بیشتر با سیستم عامل macOS Monterey بروز رسانی کرد

اپل امروز به روز رسانی جدیدی را برای نرم افزار آزمایشی Safari Technology Preview معرفی نمود این مرورگر آزمایشی برای اولین بار در مارس ۲۰۱۶ منتشر شد.

اپل این مرورگر را برای مقاصد تست و پیدا کردن خطاها و مشکلات احتمالی در دسترس توسعه دهندگان قرار می دهد تا پس از انجام اصلاحات نهایی نسخه کامل شده سافاری با بروز رسانی های جدید به بازار عرضه شود.  این به‌روزرسانی جدید همچنین در سیستم عامل جدید  macOS Monterey امکان نصب آن وجود دارد و شامل چندین ویژگی از سافاری ۱۵ می باشد.

در این به‌روزرسانی برای گروه بندی و ترتیب بندی زبانه ها در مرورگر و همینطور سازگاری بیشتر با افزونه ها بهبود رسانی های انجام شده است. قابلیت متن زنده Live Text به کاربران اجازه می‌دهد که هر متن مورد نظر را در داخل یک تصویر انتخاب کرده و آن را به طرق مختلف مورد استفاده قرار دهند.

در این مورد نسخه بتای سیستم عامل macOS Monterey و همینطور یک وسیله مک M1 یک مورد نیاز است. از جمله بروزرسانی های دیگر انجام شده ویژگی های بهبود رسانی شده ای در زمینه‌های javascript، CSS  و WebGL 2 و غیره می باشد.

نسخه جدید ‌Safari Technology Preview از طریق روند بروزرسانی نرم‌افزاری در بخش System Preferences برای هر کسی که مرورگر  سافاری را از قبل نصب نموده است قابل دانلود می باشد. برای اطلاعات بیشتر خوانندگان می توانند به وب سایت مربوط به ‌Safari Technology Preview مراجعه کنند.

اپل از مرورگر آزمایشی ‌Safari Technology Preview استفاده می‌کند تا بتواند بازخوردهای مختلف از توسعه دهندگان و کاربران را در روند توسعه و بهبود مرورگر خود مورد استفاده قرار دهد. برنامه ‌Safari Technology Preview می تواند به صورت همزمان در کنار مرورگر سافاری اجرا شود. در حالی که این برنامه فقط مختص توسعه‌دهندگان طراحی شده است اما کاربران عادی هم در صورت نیاز و علاقه می توانند بدون داشتن اکانت مخصوص توسعه دهندگان آن را دانلود و مورد آزمایش قرار دهند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.