اپل نسخه جدید macOS Big Sur ۱۱.۴ را با قابلیت حمایت برای ثبت نام در اپل پادکست منتشر نمود

اپل نسخه جدید macOS Big Sur ۱۱.۴ را با قابلیت حمایت برای ثبت نام در اپل پادکست منتشر نمود

اضافه شدن امکان ثبت نام در اپل پادکست یکی از مهم‌ترین ویژگی های جدیدی است که در بروز رسانی جدید macOS Big Sur 11.4 اضافه شده است. این نسخه جدید در حال حاضر به صورت عمومی در دسترس همگان قرار دارد.

پس از منتشر نمودن ۴ نسخه بتا، اپل بالاخره نسخه کامل macOS Big Sur 11.4 را انتشار داد. لازم به ذکر است که این بروزرسانی در مک  های جدید به صورت پیش فرض نصب شده است.

مانند همیشه اپل هنوز جزئیات زیادی در ارتباط با این به‌روزرسانی منتشر نکرده است. اما با توجه به گزارش‌های قبلی دو ویژگی اصلی را می توان برای این نسخه جدید در نظر گرفت. یکی از این ویژگی ها قابلیت حمایت برای حق ثبت نام در اپل پادکست می باشد که شنوندگان را قادر می سازد که بتوانند از طریق این برای ثبت نام در پادکست های مختلف اقدام نمایند.

اپلیکیشن پادکست همینطور برای برخی از برگزارکنندگان پادکست ویژه می‌تواند امکان اضافه نمودن گروهی آنها پدید آورد. از طرف دیگر نسخه macOS Big Sur ۱۱.۴ قابلیت حمایت برای کارتهای گرافیک ساختار AMD’s Navi RDNA 2 را خواهد داشت که شامل مدل های ۶۸۰۰، ۶۸۰۰XT و ۶۹۰۰XT می باشد.

در مقایسه با به روزرسانی قبلی Big Sur 11.3 که شامل قابلیت حمایت برای محصول ردیابی اپل به نام ایرتگ بود و همینطور یک سری از تغییرات عمده در سافاری را شامل می شد، این به‌روزرسانی جدید به نظر می رسد که چندان نسبت به نسخه قبلی در تغییراتی را شامل نمی شود.  ولی باید گفت مانند همیشه در این به‌روزرسانی جدید سعی شده است که باگ های نرم افزاری برطرف شده و همینطور از لحاظ عملکرد کلی بهبود رسانی عمده‌ای در آن انجام شود.

به نظر می رسد که این به روزرسانی شامل تغییرات پشت صحنه و ذکر نشده باشد که می تواند قابلیت حمایت از ویژگی های جدید اپل موزیک که به زودی قرار است اعمال شود را در خود داشته باشد. اپل این فرمت جدید با کیفیت بالاتر از لحاظ صوتی را در اپل موزیک معرفی کرد که قرار است در ماه جون سرویس اخیر شروع به فعالیت کند که از آن جمله می توان به قابلیت های Spatial Audio دالبی اتموس و Lossless اشاره نمود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *