اپل نسخه جدید مرورگر آزمایشی Safari Technology Preview را با رفع برخی باگ ها و بهبود رسانی ها در عملکرد منتشر نمود

اپل نسخه جدید مرورگر آزمایشی Safari Technology Preview را با رفع برخی باگ ها و بهبود رسانی ها در عملکرد منتشر نمود

اپل امروز نسخه جدیدی از مرورگر آزمایشی خود به نام سافاری تکنولوژی پریویو Safari Technology Preview را منتشر نمود. این مرورگر آزمایشی برای اولین ‌بار در مارس ۲۰۱۶ به بازار معرفی شد. اپل این مرورگر آزمایشی را برای انجام تست های مختلف برروی نسخه های تازه منتشر شده مرورگر اصلی سافاری طراحی نموده است. در نسخه جدید خود مرورگر Safari Technology Preview  که ۱۲۴ نام دارد برخی باگ های نرم‌افزاری رفع گردیده و همین‌طور  چندین روند بهبود رسانی در عملکرد آزمایشات و تست های انجام شده را پشت سر گذاشته است.

از این لحاظ افراد متخصص مانند توسعه دهندگان وب می توانند با استفاده از این مرورگر آزمایشی به انجام تست های مختلف مانند در زمینه های جاوا اسکریپ،  CSS، وب درایور، WebGL، WebRTC  و غیره بپردازند. نسخه کنونی سافاری تکنولوژی پریویو بر روی نسخه بروزرسانی شده سافاری ۱۴ وجود دارد که چندی پیش برای سیستمهای macOS Big Sur منتشر شد.

این نسخه می تواند افزونه های وارد شده از سایر مرورگر ها را دریافت کند و همین طور دارای برخی قسمت ها مانند اعلام نوتیفیکیشن برای اعلام پسوردهای به سرقت رفته و همینطور اطلاعات ورودی با تاچ آیدی و غیره می باشد. نسخه بروزرسانی شده سافاری تکنولوژی پریویو برای هر دو سیستم عامل macOS Catalina و ‌macOS Big Sur وجود دارد و کسانی که آخرین نسخه های به روز رسانی شده در این سیستم ها را دارند می توانند همچنین از این مرورگر آزمایشی برای مقاصد تست مختلف استفاده کنند. از علت‌های اصلی برای طراحی مرورگر آزمایشی سافاری تکنولوژی پریویو این است که اپل می خواهد به وسیله آن از طرف توسعه دهندگان و کاربران علاقه‌مند بازخورد مربوط به آخرین تغییرات انجام شده در مرورگر های خود را دریافت کنند.

این مرورگر آزمایشی می‌تواند به همراه مرورگر سافاری اجرا شده و برای توسعه دهندگان طراحی شده است و در این مورد لازم به ذکر است که برای استفاده از آن نیازی به باز کردن اکانت مخصوص توسعه دهندگان نمی باشد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *