اپل نسخه جدید سیستم عامل macOS Big Sur ۱۱.۶ را با رفع برخی از مشکلات امنیتی منتشر نمود

اپل نسخه جدید سیستم عامل macOS Big Sur ۱۱.۶ را با رفع برخی از مشکلات امنیتی منتشر نمود

اپل امروز نسخه جدید سیستم عامل macOS Big Sur 11.6 را که ششمین بروزرسانی اصلی از سیستم عامل ‌macOS Big Sur می باشد را معرفی نمود. این سیستم‌عامل برای اولین در نوامبر ۲۰۲۰ معرفی شد بر اساس اعلامیه اپل این به‌روزرسانی شامل رفع برخی از باگ های امنیتی می باشد. کاربران می‌توانند نسخه جدید ‌macOS Big Sur را استفاده از روند به‌روزرسانی نرم‌افزاری و با مراجعه به بخش System Preferences دانلود و نصب کنند.

بر اساس آخرین یادداشت اپل در  سیستم عامل  macOS Big Sur ۱۱.۶ بخش امنیتی macOS را تقویت نموده و برای تمام کاربران دانلود و استفاده و نصب آن قویا پیشنهاد می شود. اپل همچنین برای سیستم عامل macOS Catalina به‌روزرسانی شماره ۲۰۲۱-۰۰۵ را که به رفع برخی از مشکلات امنیتی در آن پرداخته شده است را نیز منتشر نموده است.

هر دوی این به روز رسانی ها با رفع برخی از شکاف های امنیتی موجود در این سیستم عامل جهت جلوگیری از ورود نفوذ هکرها به صورت فایل pdf ایجاد شده است. بر اساس گزارشات برخی هکر ها  نوعی فایل pdf را طراحی نمودند که قابلیت تبدیل به یک فایل اجرایی را دارد و می تواند با استفاده از شکاف های امنیتی موجود به درون سیستم کاربران نفوذ کند. اما از طریق این به روز رسانی های نرم افزاری جدید اپل آنها را برطرف کرده است. بنابراین از آنجا که این به روز رسانی تا حد زیادی امنیت سیستم عامل را بالا میبرد دانلود و نصب آن به همه کاربران سفارش می شود.

اپل معمولاً بعد از آنکه گزارش حاصل از کاربران به تعداد قابل توجهی می‌رسد که حاکی از یک مشکل جدی در سیستم‌های عامل خود می باشد آن را بررسی نموده و سعی می‌کند که در به روز رسانی های بعدی این مشکل را برطرف کند. البته برخی از بروزرسانی ها نیز تنها به منظور مقاصد و آزمایشی و ایجاد قابلیت های جدید در نسخه اصلی سیستم های عامل ایجاد می شود که در آن صورت فقط افراد متخصص و توسعه‌دهندگان بهتر است که در ابتدا از این نسخه ها استفاده کنند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.