اپل نسخه جدید سیستم عامل macOS Big Sur ۱۱.۵.۲ را برای عموم منتشر ساخت

اپل نسخه جدید سیستم عامل macOS Big Sur ۱۱.۵.۲ را برای عموم منتشر ساخت

اپل نسخه macOS Big Sur 11.5.2 را با رفع برخی از باگ های نرم افزاری برای عموم منتشر ساخت. این به‌روزرسانی جدید از سیستم macOS به طور خودکار برای کاربرانی که دارای وسیله های واجد شرایط هستند قابل دانلود و نصب می باشد. کاربران می‌توانند با مراجعه به بخش System Preferences به صورت خودکار عمل به روزرسانی را دنبال کنند.

همانند نسخه macOS 11.5.1 که در ماه جولای منتشر شد این به‌روزرسانی بدون هیچ گونه نسخه بتا برای تست منتشر شده است و اپل تنها لیستی از باگ های رفع شده را در شرح این به‌روزرسانی قید کرده است.  در حال حاضر هنوز مشخص نیست که این به‌روزرسانی چه تغییراتی در سیستم قبلی ایجاد کرده است. علاوه بر این سیستم عامل macOS Monterey در حال حاضر از طریق نسخه بتا آزمایش می باشد و به نظر می رسد که تغییرات عمده ‌ای در این سیستم عامل انجام خواهد پذیرفت.

 اپل همچنین پنجمین نسخه بتای سیستم عوامل macOS 12 Monterey را نیز برای توسعه دهندگان برای مقاصد تست همزمان منتشر نمود. این به‌روزرسانی شامل تغییرات عمده ای مانند اضافه نمودن بخش کنترل یونیورسال می باشد و این ویژگی است که به کاربران اجازه می‌دهد با استفاده از یک موس، ترک پد و یا کیبورد بتوانند چندین وسیله مانند مک و یا آیپد را استفاده قرار دهند.

همین طور از جمله قابلیت‌های جدید اضافه شده می‌توان به AirPlay در کامپیوترهای مک اشاره نمود. از جمله قابلیت های امنیتی دیگر می توان به قابلیت مخفی نمودن IP در اپلیکیشن Mail نام برد که از ردیابی ایمیل ها توسط اپلیکیشن های مختلف جلوگیری می کند.

علاوه بر این قابلیت Private Relay در روی آیکلاد می‌تواند به از ویژگی های امنیتی سافاری را افزایش دهد. اپلیکیشن Notes نیز دارای ویژگی Quick Note شده است که برای یادداشت نمودن مطالب ناگهانی و سریع می تواند شورتکات های مناسبی را برای یادداشت برداری در اختیار کاربر قرار دهد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.