اپل نسخه جدید بتای macOS Monterey را منتشر نمود

اپل نسخه جدید بتای macOS Monterey را منتشر نمود

اپل امروز نسخه جدید بتای از سیستم عامل macOS Monterey را برای  غیر توسعه دهندگانی که مایل به تست این نسخه می باشند منتشر نمود. این در حالی است که زمان زیادی به انتشار نسخه عمومی و اصلی این سیستم عامل نمانده است. این نسخه بتا یک روز پس از آن که اپل نسخه ششم بتای توسعه‌دهندگان را منتشر نمود در دسترس قرار می گیرد.

افرادی که علاقمند به تست این نسخه می باشند می توانند از طریق روند به‌روزرسانی نرم افزاری که در بخش System Preferences وجود دارد بعد از آنکه پروفایل مناسب این نسخه را از سایت نرم‌افزارهای بتای اپل گرفتند نصب کنند. سیستم عامل macOS Monterey تابه حال به روزرسانی عمده را تجربه کرده است که از قبیل آن می‌توان به اضافه نمودن بخش کنترل یونیورسال اشاره نمود که به کاربر اجازه می دهد که از طریق یک موس، ترک پد و یا کیبورد بتواند چندین وسیله مختلف مک و یا آیپد را مورد استفاده قرار دهد.

علاوه بر این  بروزرسانی اخیر باعث شده است که قابلیت AirPlay به طور مستقیم از طریق آیفون و آیپد به مک قابل اتصال شود. لازم به ذکر است که قابلیت کنترل یونیورسال هنوز در نسخه بتا معرفی نشده است و امید بر بر این است که این بخش تا زمان رونمایی نسخه اصلی این سیستم عامل آماده شود.

مرورگر سافاری نیز در بخش زبانه ها قابلیت حمایت از گروه بندی زبانه ها را پیدا کرده که از آن طریق کاربر می تواند زبانه را مدیریت کرده و آن ها را ترتیب بندی کند. علاوه بر این قابلیت فیس تایم در این به‌روزرسانی قابلیت حمایت از ویژگی SharePlay را دارد. قابلیت ایزولاسیون صدا باعث می شود که صدای بک گراند و نویز های پس زمینه کاهش یابد. قابلیت SharePlay به کاربر اجازه می‌دهد که در هنگام تماشای تی وی و گوش کردن به موسیقی بتوانند صفحه های خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.