اپل نسخه بتای جدید را برای سیستم‌های عامل iPadOS 15 و iOS 15 منتشر نمود

اپل نسخه بتای جدید را برای سیستم‌های عامل iPadOS 15 و iOS 15 منتشر نمود

اپل امروز نسخه جدید بتا برای سیستم‌های عامل iPadOS 15 و iOS 15 را برای تست و آزمایش های بیشتر در اختیار عموم قرارداد. این نسخه عمومی باشد و بدان معناست که افراد معمولی و غیر حرفه ای نیز می توانند قبل از پاییز این نسخه را دانلود و در صورت دلخواه مورد تست و آزمایش قرار دهند. این نسخه پنجم درست یک هفته پس از نسخه چهارم بتای عمومی منتشر شده است

نسخه‌های عمومی برای کسانی که در برنامه تست نسخه های اپل ثبت نام نموده اند در سیستم‌های  iPadOS 15 و iOS 15 قابل دانلود می باشد. سیستم عامل iOS 15 خصوصیات جدیدی را برای ویژگی فیس‌تایم اضافه نموده است. علاوه بر آن می توان به ابزارهای جدید برای کاهش دادن حواس پرتی و تمرکز بیشتر کاربران اشاره نمود. به روز رسانی بخش نوتیفیکیشن و همینطور بهبود رسانی های عمده ای در زمینه حفظ حریم شخصی از جمله تغییرات مهم این نسخه می باشد.

لازم به ذکر است که ویژگی فیس تایم قابلیت SharePlay را برای تماشای تی وی، شنیدن موزیک و یا به اشتراک گذاشتن صفحه با دوستان حمایت می‌کند. ویژگی فوکاس برای کمک به تمرکز بیشتر کاربران طراحی شده است که از طریق آن کاربران می توانند با کاهش دادن میزان نوتیفیکیشن هایی که در هنگام مشغول بودن تمایل به دریافت آنها را ندارند بروی امور روزمره خود تمرکز کنند.

همینطور یک بخش خلاصه نوتیفیکیشن‌ها اضافه شده است که در طول روز از پیام های غیر ضروری و حواس پرتی کاربر جلوگیری می کند. اپ والت دارای قابلیت اضافه نمودن آیدی های فیزیکی می باشد  که از آن طریق کاربران می‌توانند در جاهایی که ارائه کارت های فیزیکی لازم است از طریق اپلیکیشن ولت کارهای لازم را انجام دهند.

خصوصیات جدید جالب توجه دیگر در تغییرات عمده در بخش اسپات‌لایت می باشد که بهتر از همیشه مورد به‌روزرسانی قرار گرفته است. یک بخش محافظت از حریم شخصی در قسمت mail اضافه شده است که از به سرقت رفتن آی پی توسط اپلیکیشن های دیگر جلوگیری می کند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.