اپل نانو تکسچر Nano-Texture چیست و چه فوایدی برای آی مک جدید ۲۷ اینچی اپل دارد

اپل نانو تکسچر Nano-Texture چیست و چه فوایدی برای آی مک جدید ۲۷ اینچی اپل دارد

یکی از بزرگ ترین تغییرات در آی مک جدید اضافه نمودن ویژگی نانو تکسچر به صفحه نمایش آی مک هاست. این تکنولوژی در حقیقت استفاده از پوشش ضد انعکاسی پیشرفته ای در صفحه های نمایش برای کاهش انعکاس نور محیط می باشد. این پوشش بسیار گران قیمت پیش تر در صفحه نمایش های پرو ایکس دی آر به قیمت ۵۹۹۹ دلار بکار رفته بود.

در حالی که امسال آی مک ۲۷ اینچی جدید بدون هیچ گونه تغییر طراحی و فقط  با چند بروز رسانی جزیی به بازار معرفی شد، اما باید گفت ویژگی نانو تکسچر را می توان اصلی ترین تغییر در آی مک های جدید دانست. ذکر این نکته لازم است که قبل از این اگر می خواستید آی مک شما از این صفحه نمایش ویژه برخوردار باشد باید مبلغ ۵۹۹۹ دلار اضافه بها پرداخت می کردید. اما حالا فقط  با پرداخت ۲۹۹۹ دلار می توانید صاحب آی مک های جدید با پوشش نانو باشید.

قیمت پایه آی مک ۲۷ اینچی جدید ۱۷۹۹ دلار است و با پرداخت تنها ۵۰۰ اضافه  بها می توانید از این صفحات نمایش بهره مند شوید. با این حساب می توان گغت اپل در ایجا با کاهش قیمت سعی در جذب مشتریان در رنج قیمتی مربوطه را دارد.

اما آنچه شما در ازای این مبلغ دریافت می کنید صفحه نمایش است که نسبت به مدل معمولی بسیار ضد انعکاسی تر است و در نتیجه می توانید در شرایط مختلف نوری  صفحه نمایش را با وضوح بیشتری دیده و چشمان شما هم کمتر دچار خستگی می شوند.

بنا به ادعای اپل پوش نانو تکسچر پیشرفته ترین پوشش ضد انعکاسی است که کمپانی تا به حال به ساخت آن نایل آمده است. اپل همچنین اظهار می دارد که بر خلاف دیگر سازندگان صفحه های نمایش که  با اضافه نمودن یک پوشش سبب پخش شدن انعکاس های نور می شوند، اپل برای جلوگیری از پایین آمدن کیفیت تصویر بجای استفاده از پوشش، خود شیشه صفحه را با تکنولوژی نانو تراش داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *