اپل می گوید که طراحی لوگوی آب معدنی بسیار شبیه به لوگوی اپل است و شامل کپی رایت می شود

اپل می گوید که طراحی لوگوی آب معدنی بسیار شبیه به لوگوی اپل است و شامل کپی رایت می شود

اپل بار دیگر َشرکت دیگری را به خاطر شباهت لوگو اش به لوگوی این شرکت مورد خطاب قرار داده و اشاره می‌کند که به طور واضح این لوگو، لوگوی اپل را تداعی می کند.

در پی مقابله و اعتراض اپل به لوگوی دیگری مربوط به یک گروه اجتماعی سیاسی نروژی اپل بار دیگر به طراحی لوگوی این شرکت اعتراض نموده است.

طراحی لوگوی شرکت Georgette LLC یک سیب کامل است و البته نه کاملاً مشابه با سیب گاز زده اپل. علاوه بر آن لغاتی مانند من من آرکوس هستم نیز بر روی آن نوشته شده است. اپل می‌گوید که این مارک به طور واضح از لحاظ زاویه و همینطور شکل برگ ها و نحوه رندر شدن با لوگوی مشهور اپل شباهت زیادی دارد.

در پرونده ای که اپل آن را تهیه کرده است با کنار هم قرار دادن و مقایسه این دو لوگو با همدیگر اپل نشان می‌دهد که این لوگو تا چه حد به لوگوی شکل سیب اپل نزدیک است. در این مورد اپل اشاره می کند که در زیر سایه اپل هر گونه فروشی که این شرکت یا محصولی که ارائه دهد، در ذهن مشتری این گونه تداعی می شود که این شرکت به گونه ای زیر نظر اپل یا به وسیله اپل تایید شده است.

اپل همینطور از نحوه استفاده این لوگو نیز شکایت دارد زیرا که  در کنار سایر محصولات که این شرکت دارد  آن را بر روی بطری های آب معدنی طبیعی اعمال کرده است.  اپل اشاره می کند که در زمان هایی در گذشته محصولات مشابه ای را این شرکت با لوگوی خود به مشتریان عرضه کرده است. بنابراین وجود یک لوگوی مشابه بر روی کالایی که قبلا اپل به فروش آن اقدام کرده است جای اعتراض دارد.

اپل از آن جمله کمپانی هایی است که بسیار در زمینه ی شباهت لوگوهای دیگر شرکت ها با لوگوی خودش سخت گیر است و هرگونه شباهت و مورد سوال و شکایت قرار می دهد.

منبع 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *