اپل می گوید مک های اپل سیلیکون پورت های تاندربولت را حمایت خواهد کرد

اپل می گوید مک های اپل سیلیکون پورت های تاندربولت را حمایت خواهد کرد

اپل در ماه گذشته حرکت از پردازش گر های اینتل به پردازشگرهای اپل سیلیکون را اعلام کرد. این کمپانی امروز اظهار داشت که نسل جدید کامپیوتر های مک اپل سیلیکون همچنان مانند گذشته پورت های تاندربولت را حمایت می کند.

وقتی اپل در مورد استفاده از نسل جدید پردازش گر ها در کامپیوتر های مک خبر داد کاربران نگران این بودند  که این کامپیوترهای نسل جدید که قرار است تا اوایل سال آینده به بازار آیند دیگر سازگار با پورت های تاندربولت نباشند. چرا که این پورت ها اینترفیس سخت افزاری هستند که توسط اینتل و به سفارش اپل ساخته شد.

این بدان معنی است که کاربران همچنان می توانند از لوازم جانبی که با پورت تاندربولت کار می کنند مانند درایو های و صفحه نمایش های اکسترنال در کامپیوتر نسل جدید استفاده کنند.

همان طور که پیش تر گفته شد نسل جدید مک ها با پردازش گر های قوی نسل آی آر ام ARM تحت عنوان اپل سیلیکون به بازار عرضه خواهند شد و همین امر در آینده باعث خواهد شد که احتمالا برخی لوازم جانبی که تحت امتیاز اینتل هستند با کامپیوتر های نسل جدید با مشکل ناسازگاری مواجه شوند.

خبر دیگری که در روز های اخیر اعلام شد این بود که اینتل نیز از نسل جدید پورت های تاندربولت به نام تاندربولت ۴ خبر داد که با اتصال USB-C کار می کنند. از آنجایی که کامپیوترهای نسل جدید مک به طور حتم با پورت USB-C  روانه بازار خواهند شد پس به احتمال زیاد جای نگرانی در مورد سازگاری پورتهای تاندربولت با کامپیوتر های نسل جدید وجود نخواهد داشت.

جزییات بیشتر در مورد چگونگی سازگاری پورت های تاندربولت با مک های جدید هنوز مشخص نیست اما احتمالا ما در طی ماه های آینده از آن بیشتر خواهیم دانست.

بر اساس اظهارات اپل اولین کامپیوتر های مک با چیپ های آی آر ام تا پایان امسال به بازار عرضه خواهند شد ولی دو سال طول خواهد کشید که کمپانی از این پردازش گر ها در کلیه مدل های مک بوک و کلیه رایانه های تحت سیستم عامل MacOS استفاده نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *