اپل می خواهد قابلیت جایگزینی پس زمینه های زوم شده را در اپل گلس های آینده بوجود آورد

اپل می خواهد قابلیت جایگزینی پس زمینه های زوم شده را در اپل گلس های آینده بوجود آورد

اپل گلس یا هدست های آینده اپل احتمالا می توانند پس زمینه را مطابق با دلخواه کاربر جایگزین کنند. اپل در حال حاضر روی ایده ای کار می کند که ازطریق آن بتواند اپل گلسی با شکل هدست بسازد که دارای قابلیت Apple AR باشد.

این قابلیت کاربر را قادر می سازد که بتواند پس زمینه دید شده را با پس زمینه های سفارشی از هر نوع رنگ جایگزین نماید. در این روند خود هدست تمام مراحل تشخیص و جایگزینی پس زمینه را انجام خواهد داد و بنابر این تغییر پس زمینه در نگاه کاربر محسوس نخواهد بود.

در سند ثبت ابداعی که توسط اپل ارایه شد به تکنولوژی chroma keying اشاره‌ می کند که بخش بالایی هدفون به گونه ای جا سازی خواهد شد و امکان ایجاد و نمایش یک نوع واقعیت ترکیبی را به کاربر می دهد که در حقیقت ترکیبی از واقعیت اطراف و گرافیک ایجاد شده توسط خود هدست خواهد بود.

در این حالت به عنوان مثال می توانید پس زمینه اداره یا خانه خود را با تصاویر دیگر نظیر لوگو ها و ساحل دریا جای گزین نمایید. اپل همچنین اشاره می کند  چنین عملی خالی از اشتباه نخواهد بود بخصوص وقتی بلندگو در حال کار کردن باشد. چالش دیگر این است که جایگزینی چنین پس زمینه هایی به عملکرد پردازشی بالایی نیاز دارد.

در این مورد مات کردن پس زمینه نیز جالب بر انگیز خواهد بود. مات کردن پس زمینه درحالی که شخصی در داخل آن قرار دارد روند بسیار پیچیده ای است زیرا هدست باید تشخیص دهد سر و بدن شخص در کجا قرار گرفته و فقط پس زمینه را مات کند بدون اینکه تصویر شخص دچار تغییر در کیفیت و شکل شود. اما با بکار گیری تکنولوژی chroma keying این روند بسیار آسان تر انجام خواهد گرفت زیر شخص در این حالت در پس زمینه ای ساده و تک رنگ قرار خواهد گرفت که روند مات کردن را بسیار آسان تر خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *