اپل می‌گوید iOS 14 در حال حاضر بر روی ۸۶ درصد آیفون های معرفی شده در ۴ سال اخیر نصب شده است

اپل می‌گوید iOS 14 در حال حاضر بر روی ۸۶ درصد آیفون های معرفی شده در ۴ سال اخیر نصب شده است

اپل در این هفته آمار و ارقام جدیدی را در ارتباط با میزان نصب سیستم های عامل جدید اپل iOS 14 و iPadOS 14 را در معرض عموم گذاشت. این داده ها مشخص نمود که iOS 14 در روی ۸۱ درصد از آیفون های فعال نصب شده است و همینطور ۸۶ درصد از آیفون های معرفی شده در ۴ سال اخیر دارای این سیستم عامل می باشند.

این آمار و ارقام حاصل از تجزیه و تحلیل نصب نرم افزارها از اپ استور تاریخ ۲۴ فوریه حاصل شده است. از لحاظ مقایسه اپل نشان دهد که iOS 14 بر روی ۷۲ درصد از تمام آیفون های فعال نصب شده است و همینطور ۸۱ درصد آیفون های معرفی شده در چهار سال اخیر تا ۱۵ دسامبر  دارای این سیستم عامل هستند.

این ارقام همین طور مشخص می‌سازد که iPadOS 14 بر روی ۷۰ درصد های از آیپد های فعال نصب شده است و ۸۴ درصد آیپد های معرفی شده در ۴ سال اخیر دارای این سیستم عامل می باشند.

در ادامه اپل نشان می‌دهد که iPadOS 14  بر روی ۶۱ درصد تمام آیپد های فعال نصب شده است و همچنین ۷۵ درصد از آیپد های معرفی شده در ۴ سال اخیر تاریخ ۱۵ دسامبر دارای این سیستم عامل می باشند.

اپل می گوید که ۱۲ درصد تمام آیفون های فعال در حال حاضر سیستم عامل iOS 13 را استفاده می‌کنند و دو درصد نیز سیستم عامل های قدیمی تر در آیفون های خود دارند.

همین طور این داده ها نشان داد ۱۴ درصد از تمام آیپد های فعال نیز دارای سیستم عامل iPadOS 13 هستند در حالی که ۱۶ درصد باقی مانده هنوز از نسخه‌های قدیمی ترین سیستم عامل استفاده می کنند.

این در حالی است که برخی از کاربران نسبت به نصب سیستم عامل  iOS 14 بر روی آیفون‌های قدیمی خود اظهار نارضایتی می کنند و می گویند که گوشی همراه آنها بعد از نصب آن دچار اشکالاتی شده است، اما به نظر می رسد که سیستم های جدید اپل با گوشی های جدیدتر سازگاری بهتری را نشان می دهند.

منبع  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.