اپل می‌گوید ویژگی High Power Mode در مک بوک پرو های ۱۶ اینچی با چیپ M1 Max برای اعمالی نظیر رندرینگ ویدیوی ۸K طراحی شده است

اپل می‌گوید ویژگی High Power Mode در مک بوک پرو های ۱۶ اینچی با چیپ M1 Max برای اعمالی نظیر رندرینگ ویدیوی ۸K طراحی شده است

همان طور که قبلاً نیز گزارش شد اپل تایید نموده است که مک بوک پرو های ۱۶ اینچی که دارای چیپ M1 MAX می باشند از قابلیت HIGH POWER MODE برخوردار خواهند بود که برای به حداکثر رساندن عملیات های پردازشی در هنگام اجرا و رندرینگ برنامه های طولانی و پر حجم طراحی شده است.

مکرومرز همچنین به بخشی از مدارک داخلی اپل دسترسی پیدا نمود که نشان می دهد کاربران قادر خواهند بود از طریق مک بوک پرو ۱۶ اینچی که دارای چیپ M1 MAX می باشند و از سیستم‌عامل macOS Monterey استفاده می‌کنند قابلیت High Power Mode را فعال کنند. اپل می‌گوید که قابلیت های پاور به کاربران این اجازه را می دهد تا بتوانند در عملیات های سنگین نظیر رندرینگ ویدیویی با کیفیت ۸k از حداکثر قابلیت پردازشی وسیله استفاده کنند.

هنوز مشخص نیست که چطور این ویژگی عمل خواهد نمود اما با آغاز فروش مک بوک پرو های جدید و مرور و بررسی این وسیله ها با جزئیات بیشتری نسبت به آن می توان صحبت نمود. البته اپل در این مورد تاکید می کند که فعال کردن این قابلیت به وضوح می‌تواند صدای فن سی پی یو را بالا ببرد و کاربران احتمالاً صدای قابل تشخیصی را که نشان از افزایش فعالیت سی پی یو می‌باشد را خواهند شنید. مک بوک پرو های ۱۴ اینچی که دارای برخی از پیکربندی های پیشرفته می باشند نیز احتمالاً از این قابلیت بهره خواهند برد.

برای مک بوک پرو های ۱۶ اینچی دو پیکربندی با چیپ M1 Max موجود می باشد یکی از آنها شامل ۱۰ هسته برای سی پی یو و ۲۴ هسته برای جی پی یو و دیگری با ۱۰ هسته برای سی پی یو و ۳۲هسته برای جی پی یو می باشد. قیمت ها از ۳۰۰۰ دلار برای مدل های در این پیکربندی ها شروع می شود. مک بوک پرو های جدید از روز سه ‌شنبه ۲۶ اکتبر برای کسانی که قبلاً آن را سفارش آنلاین داده‌اند ارسال خواهد شد و همین طور کلیه فروشگاه های آنلاین اپل در سراسر جهان قابل خریداری خواهد بود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.