اپل می‌گوید مشکل دریافت پیام خطا در هنگام اتصال یک اسکنر به مک را برطرف نموده است

اپل می‌گوید مشکل دریافت پیام خطا در هنگام اتصال یک اسکنر به مک را برطرف نموده است

اپل در آخرین پست های منتشر شده پشتیبانی خود به پیام خطای اشاره می‌کند که برخی کاربران ممکن است هنگام اتصال یک اسکنر با کامپیوتر مک دریافت کنند. این پیغام خطا در اپلیکیشن های مختلف این وسیله نظیر اپلیکیشن کپچر تصویر، اپلیکیشن پیش نمایش و یا بخش پرینتر و اسکنر که در System Preferences قرار دارد دیده شود.

اپل می گوید که وقتی میخواهید یک اسکن را به یک مک متصل کنید، در هنگام اسکن کاربر ممکن است پیام خطایی را دریافت کند که می‌گوید اجازه باز کردن این اپلیکیشن را ندارد و در متن پیام خطا درایور اسکنر نیز اضافه شده است. این پیام به کاربر می گوید که باید برای گرفتن کمک از کارشناس کامپیوتر و یا امور شبکه تماس گرفته شود. در ادامه با پیام دیگری به کاربر می گوید که قادر به ایجاد ارتباط با وسیله مورد نظر نمی باشد.

کاربرانی که در معرض این پیام خطا قرار گرفته‌اند شکایات خود را در ارتباط با این مسئله در سایت های مختلف از جمله ردیت، بخش پشتیبانی ‏hp، سایت پشتیبانی اپل منتشر نموده اند. به نظر می رسد که این پیام اشتباه کاربران را در نسخه های مختلفی از سیستم عامل macOS Big Sur تحت تاثیر قرار داده است.

اپل می‌گوید که این مشکل در نسخه های بعدی به‌روزرسانی‌ها رفع خواهد شد. اما برای رفع موقتی مشکل راه حل زیر را پیشنهاد می کند:

  • تمام اپلیکیشن های باز را ببندید و از آن ها خارج شوید. در بخش منو Finder را پیدا کنید و بخش Go to Folder را انتخاب کنید
    در بخش مربوطه عبارت /Library/Image Capture/Devices را تایپ کنید و سپس گزینه Return را فشار دهید
  • در پنجره ای که باز می شود برروی نام اپلیکیشنی که در پیام اشتباه نام آن آمده است، دابل کلیک کنید این در حقیقت نام درایور اسکنر شما می باشد. در این مرحله شما نباید انتظار باز شدن اپلیکیشنی را داشته باشید.
  • پنجره را ببندید و اپلیکیشنی را که برای اسکن مورد استفاده قرار داده اید را باز کنید. بدین ترتیب شما می توانید با اپلیکیشن مورد نظر اسکن جدید را با موفقیت انجام دهید.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.