اپل می‌گوید در حال حاضر هیچ گونه قصدی برای ادغام آیپد و مک ندارد

اپل می‌گوید در حال حاضر هیچ گونه قصدی برای ادغام آیپد و مک ندارد

مدیر بخش مارکتینگ اپل گرگ جاشویاک آشکار ساخت که آیپد و مک قرار نیست با هم ادغام شوند. علیرغم آنکه چیپ‌های ام یک مانند کامپیوترهای مک در آخرین مدل های آیپد پرو جدید نیز به کار برده شده است.

این شرکت غول پیکر و تکنولوژی در روز سه‌شنبه آیپد پرو ۱۱ اینچی و آیپد پرو ۱۲.۹ اینچی را که مجهز به چیپ های M1 می باشد را رونمایی کرد و در کنار آن آیمک ۲۴ اینچی که از دور به مانند یک آیپد با مقیاس بزرگ می باشد را نیز معرفی کرد. بنابراین برای بسیاری این گمانه‌زنی به وجود آورد که این دو محصول در آینده نزدیک شاید در هم ادغام شوند، ولی اپل با ادعای جدید خود هرگونه طرح و قصدی را در این مورد تکذیب نمود. جاشویاک در مصاحبه ای که با منبع خبری Independent داشت اظهار داشت که آیپد و مک دو خط تولید کاملاً مجزا از هم دیگر بوده از این لحاظ نیز در آینده مجزا باقی خواهند ماند.

او گفت که اپل قصد ادغام این دو محصول را ندارد به جای آن قصد دارد که با گذشت زمان محصولات بیشتری را به چیپ های ام یک مجهز نماید. او در ادامه گفت که اپل در این نوع گمانه زنی ها و تئوری ها خود را اسیر نمی‌کند که بخواهد این دو محصول را با هم ادغام کند.

وقتی که از او در ارتباط با علت به کارگیری چیپ‌های ام یک در آیپد پرو های جدید به جای چیپ های سری A پرسیده شد او گفت که مدل های آیپد پرو همیشه مجهز به بهترین چیپ های ساخت اپل بوده اند  و در حال حاضر چیپ های ام یک بهترین های اپل هستند.

اپل همچنین در آیپد پرو های جدید تکنولوژی صفحه نمایش مینی ال ای دی را استفاده کرده است که از لحاظ کانتراست، نوردهی و تفکیک رنگ نسبت به تکنولوژی های قبلی برتری‌هایی را  با خود به همراه دارد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.