اپل می‌گوید تصاویر نشتی از محصولات می‌تواند به علاقه مشتریان آسیب برساند

اپل می‌گوید تصاویر نشتی از محصولات می‌تواند به علاقه مشتریان آسیب برساند

اپل در ماه جون مخالفت خود را با تصاویر نشتی با نوشتن نامه‌ای اخطار آمیز یک  شهروند چینی و نشت دهنده شناخته شده ابراز داشت و در متن آن با اشاره صریح به این واقعیت داشت که انتشار هر گونه تصویر ازمحصولاتی که هنوز منتشر نشده‌اند می‌توانند به مشتری آسیب‌رسان برساند.

در این نامه که توسط وکلای اپل به یک نشن دهنده شناخته شده چینی ارسال شد این شرکت عقیده دارد که هرگونه تبلیغات غیر رسمی و تایید نشده که برای محصولات منتشر نشده به صورت شایعه های مختلف در اینترنت به اشتراک گذاشته می شود تواند به تجربه کاربر و میزان علاقه او نسبت به محصولاتی که قرار است به زودی رونمایی شوند آسیب برساند.

این خبر توسط منبع خبری Motherboard منتشر شده است. در این نامه آمده است که چنین موقعیت هایی می تواند علاقه و مشتریان را نسبت به محصولات اپل کاهش دهد. بنابراین مشخص است که وقتی اطلاعاتی محصولات اپل نسبت به خصوصیات فنی و نوع طراحی آنها به صورت محرمانه نگه داشته شده است، این امر دارای ارزش تجاری و تبلیغاتی خاص خود می باشد. در این نامه در ادامه آمده است که اپل هم توانسته است قابلیت خود را در شگفت زده کردن مشتریان در زمان رونمایی نشان دهد. اما وجود چنین تصاویر نشتی می تواند کامل تجربه کاربر را نسبت به زمان رونمایی محصول به طور کامل از میان ببرد و دیگر آن عامل شگفت زدگی را از بین خواهد برد.

در این نامه آمده است که راز های مربوط به آخرین محصولات تکنولوژی اپل از جمله بخش مهمی از بدنه این کمپانی می باشد. از طرف دیگر شرکت های سازنده لوازم جانبی مانند سازندگان کاورها و کیس های مربوط به آیفون و آیپد و غیره با استفاده از اطلاعات مربوط به این شایعات و نشت ها قادرند که قبل از رونمایی محصول واقعی لوازم جانبی آن را آماده و روانه بازار کنند. این خود نوعی عامل ترغیب کننده برای محصول اصلی محسوب می شود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.