اپل می‌گوید بخش ناچ یک راهکار هوشمندانه برای دادن فضای بیشتر به کاربران جهت دیدن محتوا بر روی مک بوک پرو های جدید می باشد

اپل می‌گوید بخش ناچ یک راهکار هوشمندانه برای دادن فضای بیشتر به کاربران جهت دیدن محتوا بر روی مک بوک پرو های جدید می باشد

اپل در آخرین اظهارات خود در ارتباط با افزودن بخش ناچ در نمایشگرهای مک بوک پرو های جدید اعلام کرده است که این بخش یک راهکار هوشمندانه است که به کاربران فضا و جای بیشتری را برای دیدن محتوای مورد علاقه خود در مک بوک پرو های جدید می دهد. زیرا که با این راهکار توانسته است  فریم های دور صفحه ‌نمایش را تا حد امکان باریک کند و از این طریق فضای مفید و قابل دید برای کاربران نیز تعداد زیادی افزایش یافته است.

البته باید گفت که اعمال بخش ناچ در مک بوک پرو های جدید یکی از تغییرات غافلگیر کننده بود و تنها برخی از شایعات در آخرین دقایق قبل از  برگزاری مراسم Unleashed توانستند این تغییر را پیش‌بینی کنند. البته برخی از کاربران در شبکه های اجتماعی اپل را برای انتخاب بخش ناچ بر روی صفحه نمایش مورد انتقاد قرار دادند. در این مورد مدیر بخش تولید کامپیوترهای مک Shruti Haldea در آخرین مصاحبه خود اعلام نمود که بخش ناچ یک راهکار خلاقانه می باشد که به کاربران فضای بیشتری را برای دیدن محتوا در صفحه نمایشگر مک بوک های جدید می دهد و همینطور انتقال بخش منوی در سیستم عامل macOS نیز در این مورد عامل دیگری می باشد که با بخش ناچ هماهنگ شده است.

در مقایسه با مک بوک پرو های نسل قبلی مک بوک پروهای ۱۴ و ۱۶ اینچی جدید دارای فریم های بسیار باریک تر می باشند. بر اساس ادعای اپل این فریم‌ ها ۲۴ درصد نسبت به نسل قبلی به خصوص از بخش های چپ و راست  باریک‌ تر شده‌اند که در حال حاضر فقط فریم ها دارای ضخامت ۳.۵ میلیمتر می باشند و در بخش بالایی به دلیل اعمال بخش ناچ فریم ها ۶۰ درصد باریک‌تر شده‌اند و دارای همان مقدار ضخامت ۳.۵ میلی متر می باشند.

همچنین اپل با برخی از راهکارهای نرم افزاری در سیستم macOS شامل اعمال تم تیره یا دارک مود باعث شده است که تا حد زیادی این بخش برای استفاده های روزمره کاربران به چشم نیاید.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.