اپل می‌گوید اپلیکیشن های ترد پارتی می‌توانند از مزایای صفحه نمایش پروموشن بهره مند شوند

اپل می‌گوید اپلیکیشن های ترد پارتی می‌توانند از مزایای صفحه نمایش پروموشن بهره مند شوند

بعد از آن که گروهی از توسعه‌دهندگان متوجه شدند که اپلیکیشن‌های آنها در حال حاضر قادر نیست از نرخ تازه پروموشن ۱۲۰ هرتزی برای تمام انیمیشن های موجود در برنامه آنها استفاده کند، سردرگمی هایی در ارتباط با اینکه اپل برای جلوگیری از مصرف بالای باتری محدودیت‌هایی را در مورد این قابلیت برای اپلیکیشن های ترد پارتی در نظر گرفته است به وجود آمد و احتمال دیگر آن بود که این اشکال مربوط به یک باگ نرم افزاری در سیستم می باشد.

اپل با یک اعلام رسمی این موضوع را آشکار ساخت و به مکرومرز  گفت که اپلیکیشن‌های پارتی می توانند از مزایای مزیت کامل تمام قابلیتهای نرخ تازه ۱۲۰ صفحه نمایش پروموشن استفاده کنند به شرطی که توسعه‌ دهندگان آشکار سازند که اپلیکیشن‌های آنها قادر است از نرخ های تازه بالاتر حمایت کند. اپل این ضرورت استفاده از نرخ های تازه بالاتر را تنها برای اپلیکیشن‌هایی ضروری می‌داند که می‌خواهند از این تکنولوژی استفاده کنند. این تکنولوژی همچنین مصرف باتری در وسیله های آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرو مکس را بهبود می بخشد.

ذکر این نکته لازم است که طی این مرحله اضافی برای اپلیکیشن هایی لازم است که نیاز دارند از قابلیت حمایت پروموشن برخوردار شوند. اما انیمیشن هایی که دارای رابط کاربری استاندارد می باشند در تمام اپلیکیشن های تردد پارتی به طور خودکار در نرخ های تازه بالاتر از مزایای این قابلیت برخوردار خواهند شد.

همچنین باگ نرم افزاری وجود دارد که برخی از انیمیشن های را تحت تأثیر قرار داده است که اپل در این مورد می گوید که به زودی در نرم افزار به روز رسانی های آینده این مشکل را برطرف خواهد کرد. در حال حاضر با توجه به محدودیت هایی که برای حمایت از اجرای انیمیشن های استاندارد وجود دارد تفاوت قابل ملاحظه‌ای در هنگام اسکول نمودن به صفحه نمایش در استفاده از این انیمیشن ها احساس می شود.

لازم به ذکر است که قابلیت پروموشن در مدل های پیشرفته آیفون ۱۳ مانند آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرو مکس و همینطور در برخی مدل‌های آیپد پرو جدید وجود دارد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.