اپل می‌خواهد که یک آیفون بتواند وسیله های دیگر را از طریق نمایشگر شیشه ای شارژ کند

اپل می‌خواهد که یک آیفون بتواند وسیله های دیگر را از طریق نمایشگر شیشه ای شارژ کند

آیفون های آینده ممکن است نه تنها قابلیت شارژ وایرلس برای سایر وسیله ها را فراهم کنند بلکه همچنین قادر خواهند بود که از طریق نمایشگر شیشه جلویی به جای قسمت پشتی آن بتوانند هر وسیله دیگری را شارژ نماید. همانطوری که در بیشتر گوشی های آندرویدی امروز مشاهده می شود تا بحال از این ایده شارژ وایرلس به وسیله دیگر از طریق یک وسیله به وسیله دیگر همیشه از طریق قسمت پشتی انجام می‌شود.

اما با استفاده از این روش  می‌بایست آیفون و آیپد خود را از قسمت نمایشگر بر روی سطح یک میز قرار داده و سپس وسیله دوم را که سنگین هم می باشد بر روی آن قرار داد که این احتمالاً می‌تواند در دراز مدت باعث خراشیدگی و آسیب دیدن صفحه نمایشگر شود. همین طور باید در قرار دادن دقیق موقعیت وسیله دوم دقت لازم به عمل آید. بنابراین اگر به علت وجود سیستم دوربین در بخش پشتی وسیله ها نتوانند به حد کافی به یکدیگر نزدیک شوند آنها نخواهند توانست از طریق وایرلس همدیگر را شارژ کند.

اما حالا به نظر می‌رسد که اپل بر اساس یک پتنت جدیدی که اخیراً منتشر شده است می خواهد که آیفون به طریق متفاوتی قادر باشد که وسیله های دیگر را شارژ نماید که به نام شارژ وایرلس از طریق نمایشگر نام گرفته است. این پتنت بر روی این ایده متمرکز می باشد که مرکز اصلی شارژ وسیله در بخش جلویی و در زیر نمایشگر تعبیه می شود. بنابر این وسیله ها از قسمت نمایشگر بر روی همدیگر قرار گرفته و می تواند هم دیگر را شارژ کنند. بر اساس جزئیاتی که در این پتنت به آن اشاره شده است احتمالاً مراکز اصلی شارژ کننده در بخش زیرین نمایشگر تعبیه خواهند شد یعنی جایی در نزدیک حسگر فیس آیدی در زیر صفحه نمایش تا آنکه بتواند وسیله دیگری را از طریق نمایشگر شارژ کند.

اما مسئله اینجاست که بخشی که قرار است که وظیفه شارژ را به عهده بگیرد در آن بخش نمایشگر نمی تواند چیزی را نشان دهد، بنابراین عملی شدن این ایده با توجه به این که باعث خواهد شد بخشی از نمایشگر برای کاربر محدود شود چالش‌برانگیز به نظر می رسد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.