اپل می‌خواهد باتری های اپل کار در آمریکا ساخته شود

اپل می‌خواهد باتری های اپل کار در آمریکا ساخته شود

بر اساس گزارش حاصل شرکت های چینی گفته می‌شود که اپل اصرار دارد ساخت باتری های به کار رفته در اپل کار را در آمریکا انجام دهد. ولی به احتمال زیاد خود وسیله توسط سازندگان تایوانی ساخت خواهد شد.

علی رغم گزارش‌های قبلی که تاکید داشتند اپل در حال مذاکره با سازندگان باتری چینی برای اپل کار می باشدگ گزارش‌های جدید نشان می‌دهد که ظاهراً اپل  اصرار زیادی دارد که باتری ها در آمریکا ساخته شود. به گزارش دیجی تایمز هیچکدام از تامین کننده های بزرگ باتری چینی به نام‌های CATL و BYD نتوانستند که انتظارات اپل را برای تولید باتری ها برای اپل کار  برآورده کنند.

منابع دیگری همچنین ادعا می‌کنند که شرکت‌های تایوانی فاکسکان و Advanced Lithium Electrochemistry در مورد ساخت اپل کار با اپل قرار است که مشارکت هایی را انجام دهند. هر دوی این کمپانی‌ها در حال حاضر تولید باتری را در آمریکا تدارک می بینند.

از سال ۲۰۱۷ شایعاتی وجود داشته است که بیان می‌کند اپل در حال کار با شرکت چینی CATL برای تحقیق و بررسی در زمینه ساخت باتری های اتومبیل های برقی می باشد. چند سالی است که شایعات بسیار زیادی برای قصد اپل در زمینه تولید اتومبیل های برقی خودکار منتشر شده است.

به عنوان مثال در سال قبل شایعات زیادی بر سر شراکت اپل و شرکت هیوندای برای تولید اپل کار مطرح بود که ظاهراً دو شرکت به توافق در این زمینه نرسیده‌اند. از طرف دیگر نیز مذاکرات اپل با شرکت BMW بر سر تولید اپل کار نیز در برخی گزارشات ذکر شده است. ولی روند مذاکرات به گونه ای نبوده است که باعث شود که هر یک از این شرکت‌ها به طور رسمی در این مورد خبر خبری را منتشر کنند. اما آنچه که مسلم است تا چند سال آینده اپل خودش را آماده می کند تا بتواند در زمینه ساخت اتومبیل های برقی خودکار نیز فعالیت خود را شروع کرده و با شرکت های معروف و صاحب نام دیگر بار قابل رقابت بپردازد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.