اپل می‌گوید نمایشگرهای Pro Display XDR و مک های ۲۰۲۱ در دماهای بالا با کاهش شدت روشنایی مواجه می شوند

اپل می‌گوید نمایشگرهای Pro Display XDR و مک های ۲۰۲۱ در دماهای بالا با کاهش شدت روشنایی مواجه می شوند

اپل امروز در صفحه پشتیبانی جدیدی که منتشر نمود به کاربران آگاهی داد که نمایشگر مک بوک پرو های جدید ۲۰۲۱ و نمایشگر های لیکویید رتینای Pro Display XDR  شرایط گرمای زیاد روشنایی شان کاهش می‌یابد و محدود می‌شود. هنگامی که چنین شرایطی اتفاق می‌افتد یک علامت آیکون هشدار در بخش منوی صفحه نمایش واقع در ناحیه مرکز کنترل در مک بوک پرو های  ۲۰۲۱ یا نمایشگر های Pro Display XDR ظاهر می شود که نشانگر آن است که نمایشگر به صورت خودکار در حالت کم مصرف رفته و روشنایی کمتر و محدودتری را ارائه می دهد.

این شرایط وقتی اتفاق می افتد که دمای اتاق بسیار بالا باشد و یا این که نمایشگرها در روشنایی کامل برای مدت طولانی مورد استفاده قرار گیرند. در مورد اپل چندین راه حل را برای آنانی که این پیام هشدار در صفحه نمایشگر خود مشاهده نموده اند را ارائه می کند. از مهم‌ ترین آنها می‌توان به پایین آوردن دمای اتاق و قرار دادن کامپیوتر مک به طور موقتی در حالت اسلیپ اشاره نمود.

  در لیست زیر راه حل های متنوعی از طرف اپل ارائه شده است :

  • در مک بوک پرو ها با نمایشگرهای لیکویید رتینای Pro Display XDR شما باید هرگونه اپلیکیشنی را که باعث مصرف بالای منابع سیستم می شود را ببندید
  • نمایشگرهای XDR Displayو Liquid Retina XDR را در حالت استاندار یا reference mode نگه دارید، مگر آنکه بخواهید از یک پروژه خاص استفاده کنید که احتیاج به روشنایی کامل صفحه نمایش داشته باشد
  • دمای اتاق را پایین بیاورید هرگونه برنامه را که دارای محتوای HDR می باشد را ببندید
  • به بخش منوی اپل رفته و سپس کمپیوتر مک خود را به حالت اسلیپ ببرید و به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه به نمایشگر استراحت دهید تا خنک شود و سپس با فشردن هر کلیدی بر روی صفحه کیبورد مک دوباره بیدار و روشن خواهد شد.

اپل می گوید که کاربرانی که این گونه مشکل را به صورت مداوم می کنند در حالی که دمای اتاق آنها زیره ۷۷ درجه فارنهایت می باشد باید به اولین مرکز پشتیبانی اپل برای گرفتن کمک مراجعه کنند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.