اپل می‌گوید بیش از نیمی از شنوندگان اپل موزیک از Spatial Audio استفاده می‌کنند

اپل می‌گوید بیش از نیمی از شنوندگان اپل موزیک از Spatial Audio استفاده می‌کنند

الیور سوشر معاون بخش اپل موزیک و بیتس در مصاحبه‌ای با منبع خبری بیلبورد جزئیاتی از رشد و واکنشهای کاربران به قابلیت‌های جدید Lossless و Spatial Audio را در این پلتفرم استریمینگ آشکار ساخت. اپل موزیک در جون ۲۰۲۱ قابلیت های جدید شنیداری Lossless و Spatial Audio را معرفی نمود و از آن موقع تا به حال آهنگ های بیشتری به این پلتفرم با  قابلیت حمایت از این فرمت های شنیداری پیشرفته اضافه می شوند.

اپل قبل از این قول داده بود که کلیه ۱۷۵ میلیون آهنگ موجود در این پلتفرم را برای قابلیت Lossless آماده کند و بر اساس اظهارات سوشر این شرکت به قول خود عمل نموده است. او می گوید که از طرفی تمام آهنگ های موجود در اپل موزیک می‌توانند از این فرمت های با کیفیت بالا استفاده کنند اما با محدودیت هایی که در ارتباط با بلوتوث و هدفون های وایرلس نظیر ایرپاد وجود دارد ممکن است کاربر نتواند از حد ماکسیمم کیفیت ارائه شده توسط این فرمت های شنیداری استفاده کند.

کلیه اعضا و ثبت‌نام‌کنندگان اپل موزیک می‌تواند از طریق اسپیکر هایی که به آیفون، آیپد، مک و یا هوم پاد متصل می شود از کیفیت بالای Lossless بهره ببرند. سوشر در مورد بیان نمود که قابلیت شنیداری Spatial Audio یک تجربه موسیقی شناور را برای شنوندگان فراهم می کند و به خاطر همین هم باعث شده است که در پلتفرم اپل موزیک شاهد افزایش محتواهای با کیفیت Spatial Audio باشیم. او ادعا می کند بیش از ۵۰ درصد است ثبت نام کننده اپل موزیک در حال حاضر است از کیفیت‌های Spatial Audio بهره می‌برند.

از طرف دیگر اپل همواره سعی می کند که موسیقی ها و آهنگ های بیشتری را با کیفیت Spatial Audio به این پلتفرم خود اضافه کند که در همکاری با استودیو ها و شرکت های پخش موسیقی انجام خواهد شد. اپل از هر جهت تلاش خود را خواهد کرد که کیفیت های ارائه شده توسط این آهنگ ها در حد مورد انتظار باشد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.