اپل میلیون ها ماسک و شیلد محافظ صورت به زامبیا اهدا می کند

اپل میلیون ها ماسک و شیلد محافظ صورت به زامبیا اهدا می کند

اپل گزارش داد که به عنوان بخشی از اهداف انسان دوستانه و خیریه طولانی مدت خود، مقادیر زیادی تجهیزات بهداشتی محافظتی شخصی را به وزارت بهداشت زامبیا اهدا نموده است. این برنامه که (PRODUCT(RED  نام دارد برای اولین در سال ۲۰۰۶ توسط این کمپانی احداث شد.

اپل ادعا می‌کند که تاکنون در حدود ۲۵۰ میلیون دلار به انجمن های خیریه حمایت از درمان ایدز اهدا نموده است. با ادامه همه گیری ویروس کرونا، اپل با همکاری برخی سازمان های خیریه  کمک ها و حمایت های خود را در جهت پیشگیری از شیوع این بیماری و سایر بیماری های مشابه به کشور زامبیا ارسال نموده است.

یکی از اعضای کمیته مرکزی بهداشت و درمان در زامبیا می گوید وسائل و تجهیزات بهداشت شخصی و محافظتی نظیر  ماسک صورت می تواند در جهت جلوگیری از پیشگیری از عفونت ها و بیماری ها  نقش حیاتی را ایفا کند. چالش حال حاضر این است که از شیوع بیشتر این بیماری های همه گیر به خصوص بیماری های مشابه با کووید ۱۹ جلوگیری به عمل آید.

عمل اهدایی اپل شامل میلیون ها ماسک صورت است که از طریق کارخانجاتی که در چرخه تولید محصولات اپل دست دارند تهیه شده است. اپل می گوید که شیلد های صورت را نیز خود تولید نموده است. یکی از اعضای انجمن مرکزی بهداشت زامبیا می گوید کمک های جهانی در این لحظه نقش بسیار حیاتی را ایفا می کند و  بسیاری از این ماسک های صورت و کمک های مالی برای پرستاران و سایر خدمت کنندگان بخش پزشکی به کار خواهد رفت.

او می گوید : با این کمک‌ها ما قادر خواهیم بود که به این تقاضای بالا و نیاز در حال حاضر  پاسخگو باشیم تا بتوانیم هرچه سریعتر از شیوع بیشتر این بیماری‌ها جلوگیری به عمل آوریم. 

تلاش اپل برای کمک های گسترده در جهت مقابله با کووید  ۱۹ در کنار همکاری با گوگل قرار می گیرد که با ایجاد تکنولوژی های ردیابی از طریق اپلیکیشن های به کاربران اطلاع رسانی های لازم را ارائه می کند.

همچنین اپل از جمله اولین شرکت هایی بود که همزمان با شیوع و همه گیری این ویروس فروشگاه‌های خود را در  آستانه محصولات جدید خود نظیر آیفون ۱۲ در سراسر جهان این بیماری به حالت بسته در آورد. 

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.