اپل مک مینی های جدید اپل سیلیکون را با قیمت ۶۹۹ دلار رونمایی نمود

اپل مک مینی های جدید اپل سیلیکون را با قیمت ۶۹۹ دلار رونمایی نمود

در مراسم ۱۰ نوامبر، اپل مک مینی های جدید مجهز به چیپ اپل سیلیکون M1 با قیمت پایه ۶۹۹ دلار را معرفی نمود. چیپ اپل سیلیکون M1 ساخت اپل دارای پردازشگر ۸ هسته‌ای و GPU هشت هسته‌ای می‌باشد که به مک مینی های جدید سرعتی در حدود سه برابر بیشتر از عملکرد سی پی یو های اینتل نسل قبلی و شش برابر قدرت پردازش  گرافیک بیشتر می دهد.

اپل می گوید که مک مینی های جدید اپل سیلیکون M1 می توانند در برنامه  Xcode  تا حد سه برابر کد ها را با سرعت بیشتر ترجمه نماید کنند و در برنامه ویرایش تصویری Final Cut Pro تا حد ۶ برابر در عملیات رندرینگ و پردازش و ادیت فیلم ها سریعتر عمل نموده و همچنین در بازی‌های با گرافیک بالا نظیر “Shadow of the Tomb Raider” تا حد ۴ برابر سرعت فریم بیشتری داشته باشند. در مقایسه با کامپیوترهای رومیزی PC پر فروش در همان بازه قیمتی، مک مینی های جدید M1 از یک دهم اندازه آنها برخوردار بوده اما ۵ برابر سریع تر می باشند.

مک مینی جدید اپل سیلیکون M1 دارای دو پورت ۴ USB می باشد که Thunderbolt 3 را نیز حمایت می‌کند و این به کاربران اجازه می‌دهد تا به طور همزمان از دو مانیتور Pro Display XDR استفاده نمایند. این وسیله همچنین وای فای ۶ را حمایت می‌کند و دارای سیستم خنک کنندگی می باشد که همزمان با حفظ عملکرد وسیله در سطح ثابتی آن را  همواره خنک و ساکت نگه می دارد.

مک مینی های m۱ با قیمت پایه ۶۹۹ دلار یعنی ۱۰۰ دلار ارزان تر از مدل های قبلی در دسترس می باشد و در صورت نیاز به ارتقا به رم ۱۶ گیگابایت ۲۰۰ دلار افزایش بها برای این وسیله لحاظ خواهد شد و همین طور ارتقا از ۲۵۶ گیگابایت به رم ۵۱۲ گیگابایت با ۲۰۰ دلار افزایش، و به یک ترابایت با ۴۰۰ دلار افزایش بها، و به ۲ ترابایت به ۸۰۰ دلار افزایش بها منجر خواهد شد.

منبع

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.