اپل موزیک سرویس جدید با قابلیت Lossless و دالبی اتموس را معرفی نمود

اپل موزیک سرویس جدید با قابلیت Lossless و دالبی اتموس را معرفی نمود

اپل بالاخره ویژگی جدید استریمینگ شنیداری خود به نام Lossless را که مدت زیادی بود شایعه آن وجود داشت برای سرویس خدماتی اپل موزیک معرفی نمود و اعلام داشت که این سرویس به همراه ویژگی های دیگری مانند Spatial Audio و دالبی اتموس در ماه جون به طور رسمی به سرویس های این شرکت اضافه خواهد شد.

جالب اینجاست که این سرویس بدون اعمال هزینه اضافی به کسانی که قبلاً عضو هستند قابل دسترس خواهد بود.  اپل موزیک لوزلس Lossless می‌تواند برای کاربران امکان شنیدن تراک های موسیقی را با بیت ریت های بالا که در روی سرویس در دسترس می باشند را فراهم کند. این ویژگی معمولاً به همراه آلبوم های موسیقی اوریجینال وجود داشته که می ‌تواند در صورت فعال شدن برای شنوندگان تجربه بهتر و عمیق تر را از لحاظ شنیداری پدید آورد.

معاون بخش اپل موزیک اعلام کرد که سرویس اپل موزیک امروز بزرگترین پیشرفت خود را تا به حال در زمینه کیفیت صدا انجام داد. او در ادامه گفت که گوش کردن آهنگ ها در کیفیت دالبی اتموس بمانند جادو می ماند. انگار که موسیقی از همه سمت ها در اطراف با جزئیات بسیار بالا به سمت شما می آید.

حالا ما این تجربه عمیق و خلاقانه را برای شنوندگان پدید آورده ایم تا بتوانند به موسیقی و آلبوم های مورد علاقه خود با تجربه‌های جدیدی گوش فرا دهند. در حال حاضر حدود ۲۰ میلیون آهنگ در کیفیت Lossless Audio وجود دارند و قرار است که تا پایان ۲۰۲۱ در سرویس اپل موزیک حدود ۷۵ میلیون ترک موسیقی با این کیفیت اضافه شوند.

البته باید گفت که سرویس‌های استریمینگ معروف دیگر مانند آمازون و تیدال نیز هر دو در حال حاضر به کاربران خود قابلیت شنیداری Lossless Audio را ارائه می دهند. در کنار آن سرویس صوتی اسپاتیفای یک ویژگی مشابهی را در این مورد قرار است به زودی به کاربران معرفی کند. لازم به ذکر است که کیفیت استاندارد Lossless Audio قابلیت شنیدن صدا را در کیفیت های ۴۸kHz  پدید می آورد و کیفیت های پیشرفته این فرمت موسیقی حتی می تواند تا ۱۹۲ کیلو هرتز موسیقی ها را پخش کنند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.