اپل موزیک دومین سرویس استریمینگ موزیک محبوب جهان بعد از اسپاتیفای بر اساس داده های جدید شناخته شد

اپل موزیک دومین سرویس استریمینگ موزیک محبوب جهان بعد از اسپاتیفای بر اساس داده های جدید شناخته شد

داده های حاصل از تحقیق و بررسی مارکت های اینترنتی  نشان می دهد که در حال حاضر اپل موزیک دومین سرویس موزیک محبوب جهان می باشد اما هنوز فاصله بسیار زیادی با اسپاتیفای دارد. بر اساس گزارش جدیدی از منبع تحقیقاتی Midia Research میزان ثبت‌نام کنندگان اپل موزیک پانزده درصد سهم کل سرویس‌های استریمینگ را در سطح جهان را در کوارتر دوم ۲۰۲۱ به خود اختصاص می‌دهد که همین امر آن را در مکان دوم با فاصله زیاد از اسپاتیفای قرار می دهد.

اسپاتیفای هنوز  محبوب‌ترین سرویس استریمینگ موزیک می باشد که ۳۱ درصد سهم بازار از لحاظ میزان ثبت نام کنندگان در این سرویس را در اختیار دارد. اگر چه این سرویس  از سهم بازار ۳۳ درصدی در سال ۲۰۲۱ کمی کاهش رشد را نشان می‌دهد. بعد از آن سرویس های آمازون موزیک و تنسنت موزیک Tencent Music هر کدام ۱۳ درصد سهم بازار را به خود اختصاص می‌دهند و یوتیوب موزیک  تنها ۸ درصد ثبت‌نام کنندگان جهانی را به خود اختصاص داده است.

بر اساس این گزارش آمازون موزیک از لحاظ رشد اسپاتیفای را پشت سر گذاشته است زیرا که این سرویس نسبت به سال قبل ۲۵ درصد افزایش رشد میزان ثبت نام کنندگان را نشان می‌دهد. به هر حال یوتیوب موزیک در سال قبل مکان دوم را در میان محبوب ترین سرویس های استریمینگ موزیک به خود اختصاص داد که توانست در مدت ۱۲ ماه ۵۰ درصد رشد را در کوارتر دوم ۲۰۲۱ به دست بیاورد. یوتیوب موزیک تنها سرویسی می باشد که سهم بازار آن در طول این پریود افزایش داشته است که تا حد زیادی مربوط به افزایش میزان بازدید کنندگان کم سن و سال و نوجوانان از این پلتفرم می باشد. این در صورتی است که اپل با اضافه نمودن قابلیت حمایت از فرمت های شنیداری Spatial Audio و Lossless با اعمال هیچگونه هزینه اضافی سعی در افزایش میزان ثبت نام کنندگان خود را دارد. این شرکت همچنین یک پلن جدید به نام Apple Music Voice را معرفی نموده است  که به طور اختصاصی بر پایه فرمان های دستوری سیری برای پخش موسیقی ها می باشد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.