اپل مهندس سابق تسلا را برای پروژه اپل کار استخدام کرد.

اپل مهندس سابق تسلا را برای پروژه اپل کار استخدام کرد.

بر اساس گزارش جدیدی اپل به تازگی یک مهندس سابق از شرکت تسلا را برای کار بر روی بخش نرم افزاری پروژه مخفی اپل کار استخدام نموده است. بر اساس این گزارش شرکت اپل کریستوفر مور را برای کار بر روی پروژه های اتومبیل های خودران بر اساس گزارش بلومبرگ به کار گرفته است.  قرار است که این مهندس گزارش خود را به مهندس دیگری به نام استوارت باورز ارایه کند که قبلا نیز یکی از مهندسانی که در شرکت تسلا کار می‌کرده و اپل آن را فورا استخدام نموده است.

در این مورد باید گفت که کریستوفر مور به از پروژه های کاملا مخفی و مبهم اپل پیوسته است چرا که این شرکت هرگز تاکنون به طور رسمی قصد خود را برای تولید اتومبیل های خودران اعلام نکرده است. علی‌رغم آن چندین گزارش وجود دارد که به نام پروژه تایتان اپل از سال ها پیش پروژه های مختلفی را برای تولید یک اتومبیل ساخت خود در نظر گرفته که به دلایل مختلف از ادامه بازمانده است.

این مهندس سابق تسلا قبلا در مورد مدیر عامل شرکت تسا گفته است که او قابلیت‌های اتوپایلت را در سیستم اتومبیل بیش از حد به کار برده است و همین باعث برخی بحث ها و مجادله ها در چند ماه اخیر شده بود. در ماه های اخیر شکایتی به یکی از دادگاه های ایالات متحده به علت مرگ یک نفر در اثر حادثه رانندگی ارائه شد که ماشین خود را در حالت اتو پایلت قرار داده بود و شرکت تسلا از  استوارت مور خواسته بود که به عنوان شاهد در دادگاه حضور یابد.  بعد از آن بود که برخی از مدارک قانونی نشان داد که این مهندس شرکت تسلا را در در ماه اکتبر را ترک نموده است. اپل تا به حال چندین مهندس ثابت تسلا را استخدام نمود که قرار است در سمت های مختلف برای تولید پروژه اپل کار خود به کار گیرد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.