اپل مهندس ارشد واقعیت ترکیبی AR و متا را برای استفاده در هدست های آینده خود استخدام می نمود

اپل مهندس ارشد واقعیت ترکیبی AR و متا را برای استفاده در هدست های آینده خود استخدام می نمود

اپل ظاهراً خودش را برای معرفی و نهایی شدن هدست واقعیت ترکیبی و واقعیت مجازی خود که مدت های زیادی شایع آن وجود دارد آماده می کند و اخیراً با استخدام یک مهندس امور ارتباطات متخصص در زمینه ی واقعیت ترکیبی AR به نام آندریا شوبرت بیشتر بر این واقعیت صحه گذاشته است.

شایعات زیادی تاکنون در ارتباط با هدست AR و VR اپل که بخشی از محصولات واقعیت ترکیبی اپل را شامل می‌شود منتشر شده است. در حالی که هنوز گمانه زنی هایی در ارتباط با احتمال رونمایی این محصول در سال ۲۰۲۲ می رود، به نظر می رسد که اپل به آهستگی دارد خودش را بیشتر برای آماده سازی محصول نهایی از لحاظ سخت افزاری آماده می کند. بر اساس گزارش جدیدی از بلومبرگ مارک گورمن در خبرنامه خود اظهار نمود که اپل در حال کامل نمودن تیم برای این هدست واقعیت ترکیبی خود  می باشد. این عمل بخشی از تلاش های این شرکت برای بازاریابی و معرفی آن در آینده خواهد بود.

بخشی از این عمل را می توان به استخدام آندریا شوبرت که اخیراً اپل به آن اقدام ورزیده است مرتبط دانست. او در زمینه ی تکنولوژی متا و واقعیت AR تخصص دارد و از این لحاظ اپل قصد دارد که را برای هدست آینده خود از تخصص او استفاده کند. اگرچه این اقدام اپل برای استخدام ‌مهندس های متخصص در زمینه واقعیت مجازی می تواند نشانه خوبی برای قصد این شرکت برای ساخت محصول نهایی باشد، اما هنوز هیچ گونه نشانه فیزیکی و واقعی که وجود این پروژه را تایید کند منتشر نشده است.

از طرف دیگر باید گفت که شوبرت به عنوان یکی از افراد کلیدی در تیم سازنده هدست واقعیت مجازی فیسبوک به نام اوکولوس می باشد. او سال های زیادی در زمینه امور ارتباطات و مسائل مربوط به واقعیت مجازی تجربه کسب نموده است. در این مورد به نظر می‌رسد که هدست واقعیت مجازی اپل بتواند به طور مستقل و بدون نیاز به سایر وسایل مانند آیفون برای کاربر قابل استفاده باشد و بتواند با بهره‌گیری از دوربین های متعدد امکان ارائه تجربه واقعیت‌ مجازی به وجود خواهد آمد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.