اپل ممکن است نوعی کنترلر گیم بسازد که به صورت آهنربایی به آیفون متصل می شود

اپل ممکن است نوعی کنترلر گیم بسازد که به صورت آهنربایی به آیفون متصل می شود

کاربران در آینده ممکن است بتوانند از نوعی کنترلر های گیمینگ شبیه به کنسول ها بهره ببرند که به صورت آهن‌ربایی به کناره های آیفون و آیپد متصل خواهد شد. الیته برخی از بازی های اپل فقط برای بازی کردن با یک کنترلر گیم ساخته شده اند. در حال حاضر بهترین گزینه آن است که یک کنترل جداگانه برای این منظور کاربر خریداری کنند.

در این مورد باید گفت که نحوه اتصال آهنربایی این وسیله جانبی به وسایلی مانند آیفون و آیپد شبیه اتصال اپل پنسیل می باشد. اپل این پتنت را تحت عنوان “کنترلر های جدید برای گیمینگ” نامگذاری کرده است، اما با توجه به جزییات ارایه شده این پتانسیل وجود خواهد داشت که این وسیله به صورت یکی از لوازم جانبی آیفون و آیپد مورد استفاده قرار گیرد. در این پتنت آمده است که لوازم جانبی که می‌توانند یک قابلیت خاص را برای یک وسیله الکترونیکی افزایش یابند مورد هدف برای ساخت می باشد.

قرار است که این لوازم جانبی به گونه‌ای به وسایل الکترونیک متصل شده و به راحتی برای کنترل بخش های مختلف گیم ها مورد استفاده قرار گیرند. یکی از فاکتورهای مهم برای ساخت آنها کوچکی اندازه برای قابل حمل بودن آنها می باشد. این لوازم جانبی گیمینگ می‌توانند به صورت یک رابط کاربری فیزیکی برای کنترل وظایف مختلف در گیم ها در وسایل الکترونیک به کار بروند که در اینصورت کاربر لازم نیست از صفحه نمایش برای کنترل بازی استفاده کند و می‌تواند از فضای بیشتری از گیم لذت ببرد.

مهمترین مسئله ای که در این پتنت به آن اشاره شده است نحوه اتصال این وسیله جانبی جدید به آیفون و آیپد می باشد که چالش برانگیز است، چرا که باعث خواهد شد که وسیله تا حد ممکن ظریف‌تر و با دوام کمتر ساخته شده تا بتواند با کارایی بالاتر به آیفون و آیپد متصل شود. یکی از چالش‌های دیگر آن است که این کنترلر های گیم بعد از اتصال به آیفون و آیپد به صورت خودکار شناسایی شوند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.