اپل ممکن است قابلیت حسگر تشخیص محیط را با تکنولوژی شبیه به هوم پاد به مک بوک پرو های آینده اضافه کند

اپل ممکن است قابلیت حسگر تشخیص محیط را با تکنولوژی شبیه به هوم پاد به مک بوک پرو های آینده اضافه کند

 مک بوک پروهای آینده ممکن است از نوعی تکنولوژی شبیه به هوم پاد برای تشخیص شرایط شنیداری محیط کاربر استفاده نموده که بتوانند کیفیت و تنظیم صدا را بر اساس محیط اطراف به طور خودکار تنظیم نماید.

 وقتی که شما هوم پاد را تنظیم یا روشن می نمایید، آن به طور خودکار اتاقی که در آن هستید را اسکن نموده و از لحاظ معیار های مختلف آن را بررسی می کند و اولین چیزی که به دنبال آن می گردد هوم پاد دیگری در مجاورت است. هوم پاد از این طریق هوم پاد های اطراف را اسکن نموده و به طور خودکار به آنها به صورت بی سیم وصل می شود. در این صورت وقتی آن ها به یکدیگر متصل شوند می توانند کیفیت صدای کنسرتی را در اتاق به وجود آورد. هر هوم پاد می تواند کیفیت و بلندی صدا را مطابق با اندازه اتاق ، ارتفاع دیوار و غیره تنظیم نماید.

هوم پاد از طریق این نوع تنظیمات می تواند از بلندی صدای بازگشتی از دیوارهای اتاق کیفیت صدای مناسب برای محیط را تنظیم نماید. در این مورد با تنظیم بلندی صدا و مقدار پخش صدای استریو به کیفیت مناسب دست پیدا می کند. این ها همان خصوصیاتی است اپل می خواهد برای نسل های آینده مک‌بوک نیز در نظر بگیرد.

ارتقا بخشیدن کیفیت شنیداری با استفاده از تنظیم معیارهای مختلف بر اساس ابعاد و شرایط محیطی اتاق همان چیزی است که اپل قصد دارد مک بوک پرو های آینده را نیز به آن مجهز نماید. بر اساس سند ابداعی منتشر شده توسط اپل مک بوک پرو های آینده دارای بخش های اضافی برای تشخیص شناسایی محیط اطراف کار خواهند بود.

بنابراین اگر شما در مک بوک پرو های آینده را باز کنید با صدای شبیه به آنچه که از هوم پاد بیرون می آید شروع به صحبت می کند و در ادامه تلاش می کند تا به تجزیه و تحلیل فضای اطراف از لحاظ اندازه و ارتفاع و غیره بپردازد.

اپل در ارتباط با کاربرد این تکنولوژی جدید این طور بیان می کند که با استفاده از این قابلیت  مک بوک های آینده  قادر به حس کردن محیط اطراف و تنظیم کیفیت صدا بر اساس آن می باشند.  به عنوان مثال اگر شما در بیرون از فضای اتاق از آن استفاده نمایید کیفیت صدا به طور خودکار افزایش می یابد.

منبع

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *