اپل ممکن است حسگر لیدار LiDAR را برای تمامی مدل های آیفون ۱۳ به کار ببرد

اپل ممکن است حسگر لیدار LiDAR را برای تمامی مدل های آیفون ۱۳ به کار ببرد

بر اساس گزارشی حاصل از تامین کننده های محصولات اپل، مدل های آیفون ۲۰۲۱ ممکن است همگی مجهز به حس گر LiDAR در دوربین پشتی خود بشوند. بنابر این پیش بینی می شود که ساخت و ارسال چیپ های این حس گر در سال آینده افزایش یابد.

از میان محصولات امسال تنها آیفون ۱۲ پرو،  آیفون ۱۲ پرو مکس و همینطور آیپد پرو مجهز به حسگر لیدار در دوربین های پشتی خود می باشند. اما مدل های آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ مینی فاقد این حسگر هستند. ولی پیش‌بینی می‌شود که در سال آینده برای تمامی مدل های آیفون ۱۳  مجهز به این حسگر بشوند.

به گزارش دیجی تایمز انتظار می رود اپل از این تکنولوژی برای تمام مدل های آیفون سال ۲۰۲۱ استفاده نماید. در این گزارش قید شده است که ممکن است شرکت سونی سازنده این حس گر برای اپل می باشد که بر اساس گزارش‌های موجود یک قرارداد سه ساله را با اپل برای تامین و ساخت حسگرهای CMOS بسته است امضا کرده است.

در این مورد انتظار می‌رود که اپل با توسعه مفاد این قرارداد از شرکت سونی برای تامین قطعات مورد نیاز لازم برای حسگر لیدار حداقل تا سال ۲۰۲۳ استفاده نماید. برای آیفون ۱۲ پرو حسگر لیدار از یک سیستم تشخیص لیزری استفاده نموده که به سرعت فاصله از شی را تشخیص داده و آن را محاسبه می کند که این ویژگی در شرایط نور پایین برای تنظیم فوکوس خودکار دوربین بسیار مفید است.

این حسگر همچنین قابلیت این را دارد که به طور دقیق از عمق میدان در محیط اطراف خود یک اسکن سه بعدی را تهیه نموده و برای اپلیکیشن‌های سازگار با واقعیت ترکیبی AR بسیار مفید واقع خواهد شد.  گزارش های قبلی همچنین از احتمال استفاده از حسگر لیدار برای اپل گلس یا عینک هوشمند اپل را مطرح می کنند. در این حالت حس گر اخیر نه تنها می‌تواند در تشخیص عمق میدان را برای مقاصد مورد استفاده در AR مورد استفاده قرار گیرد و همین طور می تواند در شرایط نوری پایین دید کاربر را نیز افزایش دهد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *