اپل ممکن است تولید اتومبیل ساخت خود را با باتری های پیشرفته در ۲۰۲۴ آغاز کند

اپل ممکن است تولید اتومبیل ساخت خود را با باتری های پیشرفته در ۲۰۲۴ آغاز کند

گزارشات در مورد قصد اپل برای تولید اتومبیل ساخت خود به نام اپل کار  Apple Car حاکی از آن است که این پروژه  قرار است با تولید باتری های پیشرفته در سال ۲۰۲۴ به مرحله انجام برسد.

شایعات مربوط به تولید اتومبیل خود ران ساخت اپل برای اولین بار در سال ۲۰۱۴ به نام پروژه تایتان  در سطح وب منتشر شد. اگرچه بیشتر این شایعات بر روی سیستم های خودکار متمرکز بود اما گزارشاتی نیز حاکی از آن بودند که اپل همچنین در حال توسعه و ساخت وسیله نقلیه ساخت خود نیز می باشد.

در روز دوشنبه رویترز گزارش نمود که اپل کار، اتومبیل خودکار نمی باشد بلکه اتومبیلی با راننده خواهد بود و این ادعا بر اساس منابع نزدیک به تولید و توسعه این وسیله نقلیه ارائه شده است. این منابع تاکید دارند نقطه مرکزی این وسیله نقلیه اپل بر روی طراحی باطری آن استوار است که با توجه به تکنولوژی های پیشرفته اپل قصد دارد باتری هایی با کارآمدی بسیار بالا و بهای کم برای این اتومبیل تولید کند.

این باتری بر اساس تکنولوژی مونوسل “monocell” پایه ریزی شده است که به مهندسین اجازه می دهد تا سلول های انفرادی باتری را با اشغال بودن فضای بسیار کمتری در کنار هم جمع کنند و آن را به صورت یک پکیج باتری دربیاورند.

این نوع تکنولوژی اجازه می دهد که از مواد تغذیه کننده بیشتری برای باتری استفاده شده و همین طور مسافت بیشتری بدون شارژ انرزی اتومبیل تامین کند. یکی از منابع متخصص در امور تکنولوژی های باتری، این باتری را انقلاب جدید در زمینه باتری نامگذاری می کند و آن را هم تراز با موقعی می‌داند که آیفون برای اولین بار به دنیا معرفی شد.

هنوز مشخص نیست که اپل قصد ساخت تمامی قطعات این اتومبیل را داشته باشد، بلکه بیشتر احتمال می‌رود این شرکت با همکاری دیگر سازنده های بزرگ اتومبیل به ساخت این وسیله دست زند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.