اپل ممکن است تولید آیفون ایکس آر و آیفون ۱۱ پرو را پس از رونمایی آیفون ۱۲ متوقف کند

اپل ممکن است تولید آیفون ایکس آر و آیفون ۱۱ پرو را پس از رونمایی آیفون ۱۲ متوقف کند

 انتظار می رود آیفون ۱۲ در ماه اکتبر امسال رونمایی شود و هر چه به تاریخ معرفی آیفون های جدید نزدیک تر می شویم شایعاتی در سطح وب منتشر می شوند که حاکی از توقف تولید دو مدل آیفون ایکس آر  و آیفون ۱۱ پرو در حین این رویداد می باشد.

همین طور این منابع مدعی هستند که همزمان با آمدن آیفون ۱۲ قیمت آیفون های سری ۱۱ همگی تا حد ۱۵۰ دلار کاهش قیمت خواهند داشت. البته این منبع اطلاعاتی چندان سابقه پیش بینی های دست را ندارد بنابراین چنین ادعایی چندان قابل اعتماد نیست.

اما توقف تولید آیفون ۱۱ ایکس آر و آیفون ۱۱ پرو پس از رونمایی آیفون ۱۲ چندان تعجب برانگیز هم نیست. زیرا قبلا سابقه داشته که اپل همزمان رونمایی مدل های جدید، مدل های قبلی را از صحنه تولید خارج کند. به عنوان مثال در طی رونمایی آیفون ۱۱، مدل های ایکس اس و ایکس اس مکس با توقف تولید مواجه شدند.

آمار نشان می دهد که رونمایی آیفون اس ای ۲۰۲۰ در امسال بسیار موفق آمیزتر و مقرون به صرفه تر نسبت به آیفون ایکس آر بود. بنابراین چندان هم دور از انتظار نیست که امسال شاهد از صحنه خارج رفتن برخی مدل ها باشیم.

اگر شما به دنبال خرید مدل های آیفون ۱۱ پرو یا آیفون ایکس آر هستید لازم نیست که در این مورد عجله کنید چرا که احتمال زیادی وجود دارد که این مدل ها دچار توقف تولید نشوند. دلیل دیگر اینکه حتی اگر اپل این محصولات را از لیست تولید خود جدا کرد هنوز امکان این وجود دارد که بتوانید این مدل ها را فروشگاه های موجود به غیر از اپل خریداری نمایید. از طرف دیگر همزمان با رونمایی آیفون های جدید، قیمت همه مدل های قدیمی تر تا حد زیادی تخفیف خواهد خورد و بنابر این توصیه این است که اندکی برای خرید این مدل ها صبر کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *