اپل ممکن است به زودی آیفون های یک ترابایتی تولید کند

اپل ممکن است به زودی آیفون های یک ترابایتی تولید کند

بر اساس اظهارات جان پروسر اپل ممکن است به زودی آیفون های یک ترابایتی را نیز به صف مدل های موجود خود اضافه نماید. او در توییتی ضمنی در مورد آیفون های یک ترابایتی این طور اشاره می کند: امیدوارم برای آیفون های یک ترابایتی آماده باشید.

اما او مشخص نکرد که این آیفون‌های پر ظرفیت در چه زمانی رونمایی خواهد شد. همان طور که می دانیم اپل معمولاً بعد از هر دو سال یک بار ظرفیت آیفون‌ها را دو برابر می کند و این بدان معناست که آیفون سال بعد به نام آیفون ۱۳ به احتمال زیاد از ظرفیت یک ترابایت ای برخوردار خواهد بود. نسل کنونی مدل های آیفون ۱۲ پرو شامل آیفون ۱۲ پرو و مکس دارای ظرفیت حداکثری ۵۱۲ گیگابایت می باشند و مدل های پایه دارای ظرفیت حداقل ۶۴ گیگا بایت و حداکثر ۱۲۸ گیگابایت می‌باشند.

آیفون‌های اپل در طول سه سال گذشته دارای ظرفیت حداکثری ۵۱۲ گیگابایت بوده اند. در این مورد مدل های آیفون ایکس و ایکس اس مکس اولین مدل های بودند که این ظرفیت بالا را در خود جای جای دادند قبل از این مدل ها آیفون ۷، ۸x دارای حداکثر ظرفیت ۲۵۶ گیگابایت بودند و مدل های قدیمی تر یعنی آیفون ۶ پلاس و ۶ اس پلاس از حداکثر ظرفیت ۱۲۸ بهره می بردند.

افزایش ظرفیت در گوشی‌های همراه همیشه با استقبال مشتریان همراه بوده است و به همین خاطر، آخرین مدل های آیفون نیز به زودی نیازمند این بهینه سازی افزایش در ظرفیت نیز می باشد. سری های آیفون ۱۲ امسال دارای قابلیت ضبط ویدئو کیفیت HDR Dolby Vision بوده و مدل های پرو می‌توانند با سرعت ۶۰ فریم بر ثانیه فیلمبرداری کنند که همگی به ایجاد فایل های بسیار بزرگ می‌انجامد. حتی با وجود ظرفیت کلاد cloud و قابلیت ۵ جی، بعضی کاربران در مدت زمانی کوتاه ظرفیت ۵۱۲ گیگابایت را پر خواهند نمود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *