اپل ممکن است به دنبال ایجاد موتور سرچ خود باشد

اپل ممکن است به دنبال ایجاد موتور سرچ خود باشد

گزارش جدیدی ادعا می کند که عوامل رو به افزایشی اپل را وادار می کند که در فکر گسترش نتایج حاصل از سرچ سیری، سرچ اسپات لایت و حتی بیشتر ایجاد موتور سرچ جهانی باشد.  اپل در حال حاضر دارای موتور سرچ در بخش های اسپات لایت و سیری می باشد. و اگر گزارش جدید درست از کار در آید اپل ممکن است توافق نامه ای که با گوگل برای استفاده از این موتور سرچ به عنوان گزینه اصلی  در وسیله های خود دارد را کنار بگذارد و موتور سرچ ساخته خود را طراحی و اعمال نماید.

جان هن شاو عقیده دارد که هنوز مشخص نیست که سیری از اطلاعات گوگل برای سرچ خود استفاده می کند بلکه به جای آن اپل  با سرچ اسپات لایت را موتور سرچ های دیگر را دور زده و نتایج حاصل از آن را در اختیار کاربر قرار می دهد.

این گزارش در ادامه بیان می کند که اپل در حال حاضر سرمایه گذاری کلانی روی سرچ شروع کرده و در حال استخدام مهندسین موتور سرچ است. اما تعداد مهندسین موجود در این زمینه در طول سال گذشته کاهش یافته است که  تا حد زیادی می تواند به دلیل بحران کرونا باشد. علاوه بر این در ماه جون  بروز رسانی جدیدی در بخش بات های موتور سرچ  برای توسعه دهندگان صورت گرفت. نتایج حاصل از موتور سرچ کنونی اپل و دیگر موتور سرچ ها نشان دهنده تفاوت آشکاری میان آنها است . و همین طور نتایج حاصل از سرچ در موبایل و دسکتاپ تفاوت هایی را نشان می دهد.

اما مقایسه میان بات های گوگل و اپل مشابهت هایی را از لحاظ سرعت و نحوه اسکن کردن صفحات وب نشان می دهد. بر اساس تجربه هن شاو در ماه های اخیر ترافیک روی اپل بات ها افزایش یافته برخلاف سال های اخیر که عموما از ۲۰۱۵ تا بحال ترافیک در موتور سرچ اپل افزایش محسوسی نداشته است. هنوز ون شاو عقیده دارد موتور سرچ اپل از برتری کنونی گوگل در سرچ خواهد کاست  و می تواند برای سرویس‌های اپل تبلیغات موثر تری را ارایه کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *