اپل ممکن است برای دسترسی به اپلیکیشن  های هدست AR خود حق ثبت نام ماهیانه درخواست کند

اپل ممکن است برای دسترسی به اپلیکیشن  های هدست AR خود حق ثبت نام ماهیانه درخواست کند

شرکت تخصصی امنیتی امور وب به ترندفورس پیش‌بینی می‌کند که بسته به آن که هدست های AR اپل چطور قیمت‌گذاری شوند اپل ممکن است بخواهد برای استفاده از برنامه های این وسیله حق ثبت نام ماهیانه از کاربران و یا توسعه دهندگان درخواست کند. بر اساس گزارش ‌ها اولین هدست AR اپل در قیمت هایی میان ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار پیش بینی شده است و برای اولین بار تحلیل گران ترندفورس گمان می کنند که استفاده از این وسیله در نهایت برای کاربران احتیاج به حق پرداخت ثبت نام ماهیانه داشته باشد.

بر اساس این پیش بینی بازار اصلی هدست های واقعیت مجازی هم اکنون در دست هدست HoloLens 2 متعلق به شرکت مایکروسافت می‌باشد. شرکت ترندفورس پیش بینی می کند که هدست های اکولوس و مایکروسافت در نهایت اپل را مجبور خواهند کرد که هدست واقعیت مجازی خود را برای آنکه از رقابت عقب نماند امسال به بازار ارائه کند. در این مورد پیش‌بینی می‌شود که  بخاطر سخت افزار های پیشرفته بکار رفته در این هدست که از عملکرد بسیار بالایی برخوردار هستند، اپل ممکن است از لحاظ تجاری بخواهد همان استراتژی HoloLens 2 را برای فروش وسیله خود در نظر بگیرد.

این شرکت پیش بینی می کند که هدست اپل بالای ۱۰۰۰ دلار قیمت گذاری شود و در استراتژی مشابهی با HoloLens 2 حق عضویت ماهیانه را برای کاربران و همین طور توسعه دهندگان اعمال نماید. در حال حاضر برای هدست HoloLens 2 که به وسیله مایکروسافت فروخته می شود کاربران فقط کافی است که بهای محصول را استفاده مادام العمر از آن بپردازند.

اما شرکت های دیگر برای استفاده از این وسیله پلن های ماهیانه را برای کاربران در نظر گرفته اند. البته برای وسیله HoloLens 2 نیز حق عضویت هایی در حالت استفاده از اپلیکیشن های ترد پارتی وجود دارد. از آن جایی که  هر وسیله ی واقعیت مجازی  AR و VR  برای فعالیت به اپلیکیشن های ترد پارتی نیاز دارد شرکت ترنج فارس پیش بینی می کند که اپل بخواهد به مانند توسعه دهندگان ترد پارتی برای هدست HoloLens 2  برای استفاده از اپ های این وسیله حق عضویت ماهیانه دریافت کند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.