اپل ممکن است از صدا برای تشخیص افراد، اشیا و یا موقعیت آنها استفاده کند

اپل ممکن است از صدا برای تشخیص افراد، اشیا و یا موقعیت آنها استفاده کند

پژوهش‌های جدید نشان می‌دهند که اپل در حال تحقیق بر روشی است که هوم پاد از طریق آن می تواند از صدا برای تخمین فاصله از بلندگوی کاربر استفاده شده و همین طور بتواند صداهای اطراف آن را نیز شناسایی کند.

هوم پاد اپل در حال حاضر از قابلیت خوبی برای شنید و تشخیص صدا برخوردار بوده و همین طور می تواند با صدای بلند موزیک را پخش نماید. سند ابدایی جدیدی از اپل منتشر شده است که نشان می‌دهد اپل می‌خواهد این قابلیت را گسترش داده تا جایی که هوم پاد را قادر سازد که بتواند قابلیت‌های شنیداری و درک شنیداری خود را به سطح تازه‌ای برساند.

یکی از این ایده ها آموزش ماشینی بر اساس تخمین فاصله از شیء می باشد که از صدا نه تنها برای تشخیص کاربر استفاده نموده بلکه از روی صدا می تواند موقعیت آن را نیز تشخیص دهد. در این سند ابداعی آمده است بسیار مفید و قابل توجه خواهد بود که وسیله با استفاده از تکنولوژی خاصی از روی فاصله صدا بتواند به درک درستی از اطراف برسد. این وسیله ممکن است بتوانند با تشخیص محیط اطراف، بلندی صدای پخش موزیک را تنظیم نموده و بر اساس تخمین فاصله از کاربر بتواند به طور هوشمندانه ای به کاربر کمک کند

بر اساس این ایده اگر  کاربر به وسیله خیلی نزدیک باشد موزیک و یا سخنرانی  با صدای بلند پخش نخواهد شد ولی اگر یک کاربر از وسیله با فاصله قرار گرفته باشد  موزیک و یا فیلم یا هر پاسخی از جانب وسیله می‌تواند با صدای بلند برای کاربر پخش شود

ایده دیگر این است که اگردر مورد اجرای اپلیکیشن هایی که در چندین وسیله استفاده شده است وسیله ها با کمک تکنولوژی های هوشمند می توانند هم دیگر را تشخیص داده و تصمیم بگیرند که بر اساس فاصله‌ای که هر کدام از آنها از کاربر دارند  کدام یک  باید به درخواست کاربر جواب بدهد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.