اپل مطابق با قوانین جدید روسیه ملزم به نصب برخی نرم افزارهای پیش نصب بر روی آیفون و مک در این کشور می باشد

اپل مطابق با قوانین جدید روسیه ملزم به نصب برخی نرم افزارهای پیش نصب بر روی آیفون و مک در این کشور می باشد

به منظور پیروی از قوانینی که از اول آوریل عملی خواهد شد، اپل مجبور است که اپلیکیشن های اجباری را به صورت از پیش نصب شده بر روی آیفون و سایر محصولاتی که در روسیه فروخته و فعال می شوند نصب کند.

پارلمان روسیه قانونی را در نوامبر ۲۰۱۹ به تصویب رساند که هر گونه وسیله الکترونیک فروخته شده این کشور را مجبور به نصب برخی از اپلیکیشن های تصویب شده توسط دولت می کند. در حالیکه قبل از این در اجرای این قانون تاخیراتی اعمال شد، به نظر می رسد که اپل در حال آماده کردن خود برای اعمال این قانون قبل از آوریل می باشد.

منبع موثقی در وزارت امور دیجیتالی و مخابراتی یکی از منابع خبری گفته است که با اپل بر سر این قانون توافق‌های لازم های انجام شده است و همین طور بخش محلی اپل در این کشور نیز این موافقت این شرکت را در مورد اجرای این قانون را تایید نموده است.

براساس این موافقت نامه کلیه آیفون ها و آیپد های فعال شده است در اول آوریل ۲۰۲۱ صفحه جدیدی را برای کاربران روی وسیله های شان نشان می دهد که در آن تعدادی از اپلیکیشن های تولید شده توسط توسعه دهندگان روسی نمایش داده می شود.

کاربران قادر خواهند بود که انتخاب کند کدام اپلیکیشن را می خواهند از طریق این صفحه نصب و یا رد کنند. تمام این اپلیکیشن ها از لحاظ مسائل امنیتی به وسیله اپل مرور می شوند، این مطلبی است که توسط خود اپل نیز تایید شده است.

وزارت امور مخابراتی و اطلاعاتی روسیه نیز بر اساس گزارشات در حال مذاکره و گفتگو با اپل است که کدام یک از اپلیکیشن ها باید در این لیست جای بگیرد و این چیزی است که به مرور زمان احتمالا تغییراتی در این لیست خواهد آمد. براساس گفته این منبع اگر اپلیکیشن‌هایی به مرور زمان پیشنهادهای بهتری را ارائه کنند که برای کاربران جالب تر باشد و در بازار این کشور محبوبیت ویژه ای را کسب کرده باشد می‌تواند در این لیست جای بگیرد.

منبع 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *