اپل مشکل SSD های مک های M1 را که با بروزرسانی macOS 11.4 beta 2 ایجاد شده بود برطرف نمود

اپل مشکل SSD های مک های M1 را که با بروزرسانی macOS 11.4 beta 2 ایجاد شده بود برطرف نمود

مشکلات اخیری که توسط بسیاری از کاربران در نتیجه به روز رسانی های جدید در ‏SSD  مک های اپل سیلیکون ایجاد شده بود به نظر می رسند که با آخرین بروزرسانی نسخه های macOS 11.4 beta 2 برطرف شده است.

دیسک های ssd این قابلیت را دارند که به دفعات بسیار زیاد بر روی آن ها داده ها ذخیره شود، اما موقعی که قابلیت خود را از دست دهند دیگر قابل تعمیر نیستند، اما چنین عملی سالها طول خواهد کشید. یکسری از گزارشات در فوریه ۲۰۲۱ در ارتباط با ssd ها در مک های M1  نشان می‌داد که عمر این سخت افزار در نتیجه برخی مشکلات نرم افزاری تا حد زیادی کاهش یافته بود.

در این مورد اپل اینسایدر از طرف یک منبع از از داخل اپل که نمی خواست نامش فاش شود گزارش داد که به نظر نمی رسد که این مشکل مربوط به نقص های سخت افزاری در SSD باشد و یا حتی مربوط به عوامل دیگری مانند تعویض رم و یا سایر دلیل ها باشد.

اما در حال حاضر این منبع به اپل اینسایدر گزارش داده است که این مشکل با آخرین به روزرسانی های بتای سیستم macOS حل شده است. از طرف دیگر نیز دو کاربر در توییتر یکی از آنها توسعه دهنده ای بود که بر روی پورت های لینوکس به اپل سیلیکون کار می‌کرده است تایید کرده که این مشکل حل شده است.

در این مورد باید گفت آخرین نسخه بتای macOS Big Sur ۱۱.۴ برای توسعه‌دهندگان در اواسط می منتشر شد، اما هنوز نسخه عمومی که برای کاربران عادی در نظر گرفته شده است منتشر نشده و تارخ دقیق آن هم ذکر نشده است اما انتظار می رود که به زودی این نسخه آماده دسترسی برای عموم شود.

در طول کنفرانس WWDC 2021 اپل اینسایدر با پوشش وسیع خبری که از ۷  تا ۱۱ جون خواهد داد تلاش می کند اخبار مربوط به این به روز رسانی ها را نیز در اختیار عموم قرار دهد و آنها را نسبت به جدید ترین تغییرات نرم افزاری در محصولات اپل آشنا کند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *