اپل مشکل مربوط به اپل کارت در پرداخت های درون فروشگاهی را حل نمود

اپل مشکل مربوط به اپل کارت در پرداخت های درون فروشگاهی را حل نمود

دو روز بعد از آنکه گزارش شده بود که برخی کاربران در موقع خرید های درون فروشگاهی با استفاده از اپل کارت دچار مشکل شده بودند اپل بالاخره اعلام نمود که این مشکل در حال حاضر حل شده است.

اپل در این مورد اعلام نمود برخی از کاربران در این مورد مشکلاتی را تجربه کرده‌اند و از این لحاظ قادر نبوده اند از طریق اپل پی و همین طور اپل کارت خود خریدهای خود را انجام دهند. البته در مورد اینکه مشکل چطور حل شده است و جزئیات مربوط به آن هنوز اطلاعات بیشتری در دسترس نیست.

بنا به گزارش کاربران این مشکل بخصوص محدود به استفاده از اپل از طریق آیفون و اپل واچ در بخش پرداخت‌های درون فروشگاهی صورت گرفته است. البته کارت های فیزیکی اپل در این مورد به طور مستقیم قابل استفاده می باشند.

البته چنین مشکل مشابهی برای دومین بار است که رخ می دهد و برای اولین بار در ماه در جون ۲۰۲۱ نیز برخی کاربران مشکلاتی در ارتباط با پرداخت های خود از طریق اپل کارت تجربه کرده بودند که در حالت قبلی این مشکل فقط ۶ ساعت به طول انجامید و باعث شد که کاربران اپل کارت خریدهای خود را نتوانند انجام دهند  و همینطور موجودی خود را نتوانند چک کنند.

اما در حالت اخیر زمان حل شدن مشکل به دو روز انجامید بدین صورت که این مشکل برای اولین بار در ۱۴ جون گزارش داده شد و اپل توانست آن را در ۱۶ جون حل کند. اما جزئیات زیادی در مورد علت اصلی این مشکل هنوز منتشر نشده است.

به نظر می رسد که این مشکل تا حد زیادی مربوط به برخی اختلالات در سرورهای اپل در هنگام انتقال داده ها و تراکنش ها صورت گرفته باشد. بنابراین در گزارش های بعدی با مشخص شدن جزئیات بیشتر در این زمینه به روز رسانی های لازم انجام داده خواهد شد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *