اپل مرورگر Safari Technology Preview ۱۲۵ را با رفع برخی باگ های نرم افزاری و بهبود رسانی‌های عملکردی منتشر ساخت

اپل مرورگر Safari Technology Preview ۱۲۵ را با رفع برخی باگ های نرم افزاری و بهبود رسانی‌های عملکردی منتشر ساخت

اپل امروز نسخه جدیدی از مرورگر Safari Technology Preview را که برای اولین بار در مارس ۲۰۱۶ به عنوان یک مرورگر آزمایشی معرفی نمود منتشر ساخت. اپل سافاری تکنولوژی پریویو Safari Technology Preview را برای مقاصد تست و انجام آزمایشات مرورگر اصلی خود که در آینده قرار است منتشر شود طراحی نمود. بروز رسانی مرورگر Safari Technology Preview شامل رفع برخی باگ های امنیتی و بهبود رسانی هایی در زمینه عملکرد و سرعت در بخش بازرسی وب، CSS، وب انیمیشن، وب اسمبلی، ذخیره،  رندرینگ و WebRTC اعلام نمود.

نسخه کنونی سافاری تکنولوژی پریویو بر اساس مرورگر جدید سافاری ۱۴ برای سیستم عامل macOS Big Sur طراحی شده است که از قابلیت حمایت از افزونه‌های سافاری که از  سایر مرورگرها درون ریزی شده است می باشد. همین طور این نسخه دارای قابلیت هایی نظیر حمایت از پیش نمایش زبانه ها،  نوتیفیکیشن پسورد های از دست رفته و سرقت شده و همین طور احراز هویت تاچ آیدی و سایر خصوصیات را شامل می شود.

نسخه جدید سافاری تکنولوژی پریویو برای هر دو سیستم عامل macOS Catalina و ‌macOS Big Su و و  آخرین سیستم های عاملی که برای سیستم های مک ارائه شده در دسترس می باشد.

به‌روزرسانی‌ جدید سافاری تکنولوژی پریویو از طریق مکانیسم به روز رسانی نرم افزاری در  بخش System Preferences برای هر کسی قابل دانلود و استفاده است. کاربران می توانند اطلاعات بیشتر در ارتباط با این به روز رسانی ها را در وب سایت سافاری تکنولوژی پریو مشاهده نمایند.

قصد اصلی اپل برای ساخت مرورگر آزمایشی سافاری تکنولوژی پریو آن است که بتواند از توسعه دهندگان و کاربران برای ساخت بهتر مرورگر اصلی خود بازخورد های موثری را دریافت کنند. لازم به ذکر است که سافاری تکنولوژی پریمو می‌تواند به صورت همزمان با مرورگر اصلی سافاری اجرا شده  و علی رغم اینکه برای توسعه دهندگان طراحی شده است اما برای دانلود و استفاده از آن نیازی به حساب کاربری ویژه توسعه دهندگان ندارد و کاربران عادی نیز در صورت تمایل می توانند آن  نصب نموده و از قابلیت های آن استفاده نمایند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.