اپل محدودیت تعویض نمایشگر آیفون ۱۳ را که باعث غیرفعال شدن فیس آیدی می‌شد را  برمی دارد

اپل محدودیت تعویض نمایشگر آیفون ۱۳ را که باعث غیرفعال شدن فیس آیدی می‌شد را  برمی دارد

در پی آغاز فروش مدل های آیفون ۱۳ سایت iFixit و سایر مراکز تعمیری مستقل دریافتند که نمایشگر های این مدل آیفون در صورت تعویض باعث اختلالاتی در عملکرد فیس آیدی خواهد شد که عملاً آن را غیرقابل استفاده می‌کند و همین عمل باعث می شود که تعمیر این وسیله به غیر از مراکز تخصصی اپل امکان پذیر نباشد.

در حقیقت این تغییر عمل تعمیر مدل های آیفون ۱۳ را برای فروشگاه‌ های تعمیر آیفون مستقل بسیار مشکل می‌نماید. اما ظاهراً اپل این نارضایتی و بازخورد مراکز تعمیری را شنیده  تصمیم گرفت که در قوانین خود تغییراتی را ایجاد کند. اپل به منابع خبری معتبر The Verge اعلام نمود که قصد دارد در روز رسانی نرم افزاری جدیدی را معرفی کند که اجازه می‌دهد مراکز تعمیری مستقل و معمولی نیز بتوانند بدون آنکه باعث غیرفعال شدن فیس آیدی شود به تعویض وصف های نمایشگر مدل آیفون ۱۳ بپردازند.

در حقیقت اپل در مدل های آیفون ۱۳ یک میکروکنترلر کوچک را اضافه نمود که وظیفه شناسایی صفحه نمایشگر را به وسیله آیفون به عهده دارد و در صورتی که صفحه نمایشگر بخواهد مورد تعویض قرار گیرد این میکروکنترلر باید با قطعه جدید هماهنگ شده و تنها با ابزارهای خاص اپل این کار امکان پذیر میباشد که مغازه های مستقل و معمولی دارای چنین ابزاری معمولاً نیستند. بر اساس تجربه این مراکز تعمیری در صورت تعویض آیفون ۱۳ پیامی روی صفحه ظاهر می شد که نشان می‌داد قابلیت فیس آیدی بر روی آن آیفون دیگر قابل استفاده نمی باشد.

اما این به روزرسانی نرم افزاری که اپل قصد دارد به زودی آن را منتشر کند این محدودیت را برداشته و باعث می‌شد که میکروکنترلر بتواند نمایشگر جدید را تشخیص داده و از این لحاظ فروشگاه های تعمیری مستقل نیز می تواند بدون مشکل به تعویض صفحه نمایش مدل های آیفون ۱۳ بدون آنکه فیس آیدی دچار مشکل شود بپردازند.

هنوز مشخص نیست که اپل به روز رسانی نرم افزاری را به صورت رسمی در دسترس همگان قرار خواهد داد اما به نظر می‌رسد با یکی از به روزرسانی های جدید iOS این تغییرات انجام شود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.