اپل مجموعه ای از قابلیت های امنیتی را به اپلیکیشن Tips در iOS اضافه نمود.

اپل مجموعه ای از قابلیت های امنیتی را به اپلیکیشن Tips در iOS اضافه نمود.

در این هفته اپل ویژگی های جدیدی را به اپلیکیشن Tips اضافه نمود که شامل قابلیت های جدید برای حفظ حریم شخصی به صورت های نرم افزاری و سخت افزاری می باشد. مجموعه ی این قابلیت های حفظ حریم شخصی یا پرایوسی شامل ۹ بخش می باشد که از آن جمله می‌توان به بخش ورود با اکانت اپل، پسوردهای سافاری، امنیت پسورد سیستم، نشانگر های استفاده از میکروفون و دوربین، پیش نمایش های پیام ها، موقعیت، عکس، وب گردی خصوصی در سافاری و قابلیت گزارش حفظ حریم شخصی در سافاری نام برد.

در ارتباط با ویژگی های اضافه شده در سافاری اپل اشاره می‌کند که این مرورگر می‌تواند پسوردهایی را برای وب سایت های ویژه ایجاد و به خاطر بسپارد. کاربران می‌توانند بر پسوردهای خودکار بسیار ایمن و قوی تولید شده توسط آیفون خود اتکا کنند یا اینکه پسورد مورد نظر خود را برای ورود بعدی ایجاد نمایند.

علاوه بر این اپل برخی ابزار های پیشنهادی برای امنیت را ایجاد کرده است که در بخش تنظیمات وجود دارند و به کاربران در لحظه دسترسی به پسوردهای آنها یا انتخاب پسورد های ضعیف هشدار می دهد. این ویژگی قابل استفاده در مورد پسوردهای ذخیره شده در آیکلاد می باشد. ویژگی گزارش امنیتی همین‌طور در این مرورگر اضافه شده است تا بتواند هر گونه فعالیت مشکوکی را از طرف وب‌سایت‌های نامطمئن مسدود نمایند.

اما از لحاظ سخت افزاری نکات امنیتی نیز به iOS اضافه شد که شامل اضافه نمودن نشانگرهای نارنجی و سبز در قسمت بالای وسیله مجهزبه iOS می‌باشد و در لحظه‌ای که دوربین و میکروفون توسط اپلیکیشن خاصی مورد دسترسی قرار گیرد کاربر را مطلع می سازد. جدیدترین نسخه های iOS نیز به کاربران اجازه کنترل بیشتر در مورد محدود کردن دسترسی به  قابلیت موقعیت یابی را می‌دهد برای مثال یک اپلیکیشن می‌تواند توسط کاربر از دسترسی به موقعیت خود مسدود شود.

در نهایت اپل اشاره می کند که کاربران از حالا می توانند پیش نمایش پیام های را که بر روی لاک اسکرین ظاهر می شود را مخفی کنند و در این مورد کاربران می توانند با مراجعه به بخش تنظیمات Notification این ویژگی را غیرفعال کنند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *