اپل قیمت لوازم جانبی که در جعبه آیفون ۱۲ لحاظ نمی کند را کاهش داد.

اپل قیمت لوازم جانبی که در جعبه آیفون ۱۲ لحاظ نمی کند را کاهش داد.

با معرفی آیفون اپل دیگر ایرپاد و شارژر استاندارد ۵ واتی را در جعبه بصورت رایگان برای خریداران لحاظ نمی کند. به گفته شرکت اپل این تصمیم کمک می کند که ضایعات ناشی از کربن کاهش یابد که به عنوان یک اقدام محیط زیستی می تواند حائز اهمیت باشد.

در وب سایت اپل بعد از بروز رسانی در حاضر ایرپاد به همراه کانکتور USB به قیمت ۱۹ دلار به فروش می رسد که نسبت به قیمت اولیه ۲۹ دلار، ۱۰ دلار کاهش قیمت را نشان می دهد. هم چنین شارژر ۲۰ واتی دیواری که جانشین شارژر ۱۸ واتی ارائه شده با آیفون ۱۱ شده است نیز کاهش قیمت یافت و در حال حاضر با بهای ۱۹ دلار به فروش می رسد.

در طی کنفرانس رونمایی آیفون ۱۲ نماینده مدیر عامل اپل لیز جکسون اظهار داشت که اپل دیگر ایرپاد و شارژر ۵ واتی را در جعبه بصورت رایگان برای خریداران لحاظ نمی کند. این اقدام به اول کمک می کند در مصرف مواد صرفه جویی شود و روی محیط زیست تاثیر مثبت بگذارد.

او در ادامه می گوید درست مانند آن چه در مورد اپل واچ انجام شد ما در فکر کاهش هزینه و مصرف مواد اولیه بودیم. در حال حاضر بیش از ۷۰۰ میلیون نفر دارای هدفون های با سیم اپل هستند و عدی زیادی هم به ایرپاد های بی سیم روی آورده اند. هم چنین بیش از دو میلیون شارژر در اختیار مشتریان وجود دارد و بیلیون ها شارژر توسط برند های دیگر ساخته شده و در دست مردم است. برای همین دلیل ما لوازم جانبی را از جعبه حذف کردیم.

علاوه بر این  استراتژی اخیر باعث کوچک تر شدن بسته بندی آیفون ها خواهد شد که باعث کمتر شدن هزینه و مصرف سوخت در هنگام ارسال به دست مشتریان خواهد شد. اپل این روند حذف لوازم جانبی را از اپل واچ ۶ با حذف شارژر شروع کرد. 

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.