اپل قصد معرفی آیمک بزرگتری را در سال اخیر ندارد

اپل قصد معرفی آیمک بزرگتری را در سال اخیر ندارد

بر اساس گزارش جدیدی از منبع خبری ۹TO5MAC اپل برای ساخت آیمک با نمایشگرهای بزرگتر در حال حاضر هیچ گونه قصد و پلن قبلی ندارد. این منبع خبری با استفاده از اطلاعاتی که از منابع نامشخص حاصل شده است و با چرخه ی تولید محصولات اپل در ارتباط نزدیک می باشد آشکار می کند که اپل در آینده نزدیک هیچگونه آیمک با نمایشگر بزرگتر را معرفی نخواهد کرد.

علاوه بر این همزمان با معرفی و رونمایی مک استودیو، اپل آیمک ۲۷ اینچی اینتل خود را نیز چرخه تولید حذف نمود که در بین کارشناسان در ارتباط با آینده لاین محصولات و مدلهای آی‌مک سردرگمی هایی را به وجود آورد. اپل به منبع خبری Ars Technica اعلام نمود که آی مک ۲۷ اینچی به انتهای پایان عمر خود نزدیک شده است و این بدان معناست که اپل هیچ گونه قصدی برای ارائه مدل جدیدی از آیمک ۲۷ اینچی در کنار آیمک ۲۴ اینچی ندارد.

علیرغم آنکه آی مک ۲۷ اینچی از چرخه تولید خارج شده است،  شایعاتی وجود دارد که یک مدل آی مک پرو با نمایشگر بزرگتر می تواند در دست ساخت باشد، اما برخی از این شایعات همزمان با رونمایی نمایشگر استودیو دیسپلی اپل ادعای خود را پس گرفتند. روس یانگ متخصص امور صفحه نمایش در این هفته اعلام نمود که منابع نزدیک به او فکر می‌کنند که ممکن است یک آی مک پرو که در حقیقت تحت نام دیگری مانند استودیو دیسپلی پرو نامگذاری شود تا انتهای امسال به بازار بیاید.

البته یانگ دیگر در مورد آن که یک آیمک پرو در طی تابستان امسال رونمایی خواهد شد چندان بر ادعای خود پافشاری ندارد. از طرف دیگر منبع خبری ۹to5Mac می گوید که اپل در حال حاضر هیچ گونه قصدی برای معرفی و ساخت یک یک کامپیوتر رومیزی همه کاره با نمایشگر بزرگتر را ندارد. زیرا که احتمال آن وجود دارد که تا  ۲۰۲۳ یک مدل آیمک ۲۴ اینچی با چیپهای M2 را به بازار معرفی کند.  از طرف دیگر مینگ چیکو یکی از تحلیلگران معتبر عقیده دارد در سال ۲۰۲۳ یک مدل آی مک پروی جدید به بازار خواهد آمد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.